Motorola, Samsung’u Twitter’dan Taşladı

0
17

Şirketler ve markalar arasında Twitter’da yaşanan atışmalara zaman zaman şahit olabiliyoruz. Kimi zaman rakip firmanın kuruluş yıl dönümünü kutlayarak güzel bir jest yapan, kimi zaman da isim vermeden laf atan şirketlerle karşılaşabilmek mümkün. ABD’li telefon üreticisi Motorola da dün attığı bir tweet’le bu kervana katılan markalar arasındaki yerini aldı. Güney Koreli elektronik devi Samsung’u çok ince bir şekilde taşlayan Motorola’nın attığı tweet 100’den fazla RT alarak Twitter’da olay oldu.

Bilindiği üzere Motorola’nın geliştirdiği Moto Z Droid Edition modelinde bulunan ekran kapalıyken bildirimleri görebilme özelliği, Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge’nin yanı sıra Galaxy Note 7’de de bulunuyor. Batarya durumu, saat, tarih ve okunmamış bildirim sayısını ekran kapalıyken dahi görebilme şeklindeki özelliği LG G5’te de görebilmek mümkün. İlk olarak Microsoft’un satın aldığı Lumia modellerinde yer alan bu fonksiyonu Motorola 2013 yılında Moto X isimli modelinde sunmuştu.

Motorola ABD’nin Twitter hesabından atılan paylaşımda “Hangi galakside rakip telefon modellerinin özelliklerini çalmak normaldir?” yazıldı. Özenle seçilen “galaksi” kelimesinden Samsung’un Galaxy ailesine taş atıldığı anlamını çıkarmak pek de zor değil doğrusu.

Oysa Motorola’nın sicili bu konuda çok temiz sayılmaz. Çünkü bu özellik ilk olarak Nokia markalı telefonlarda “Glance screen” olarak sunulmuştu. Hatta Nokia 808 PureView modelinde bile bu özellik yer alıyordu, ki bu cihaz 2012 yılında satışa sunulmuştu.