Motorola Moto X’in (2019) Görüntüleri Sızdırıldı

0
1280

Bu sene tanıtılan ve modüler yapısıyla LG G5’i andıran Motorola Moto Z, 2 bin 500 liradan başlayan fiyatlarla ülkemizde satışa sunuldu. Eğer telefona ek olarak hoparlör, batarya ve kamera modüllerini satın almak isterseniz 900 lira kadar daha bir ödeme yapmanız gerekebiliyor. Her ne kadar özellikleri gayet başarılı olsa da, çoğu kişinin bu yüksek fiyatlardan dolayı Moto Z’yi tercih etmeyeceğini tahmin etmek pek de zor değil.

Moto Z tanıtılana kadar Motorola’nın amiral gemisi olarak gösterilen Moto X ailesinden düne kadar ses seda çıkmıyordu. Kullanıcıların Motorola Moto X modellerine ne olacağını merak etmesi üzerine Tech Droider isimli blog sitesi bu konuyu araştırmaya başladı ve sürpriz bir habere imza attı. Buna göre Moto X ailesi yerini Moto Z’ye bırakmayacak, aksine önümüzdeki 2019 yılında yeni bir Moto X cihazı tanıtılacak.

moto-x-2019-1

Yukarıda gördüğünüz fotoğrafın 2019 yılında lansmanı gerçekleştirilecek olan Moto X’e ait olduğu öne sürüldü. Metal kasaya sahip olduğu görülen modelin kamera çıkıntısı, tıpkı Moto Z’de olduğu gibi hayli büyük. Ancak henüz prototip aşamasında olduğu belli olan modelin ilerleyen zamanlarda farklı modifikasyonlara uğraması muhtemel.

Peki Moto X, tıpkı Moto Z gibi Moto Mod ailesini destekleyecek mi? Şuan bunu söylemek için çok erken. Motorola’nın Moto Z’deki satış rakamlarını göz önünde bulundurarak Moto X’te de aynı stratejiyi benimseyip benimsemeyeceğini hep beraber bekleyip göreceğiz.