Motorola, yeni bir Moto 360 akıllı saat modeli çıkarmayacak

0
71

Sony’den Samsung ve Apple’a kadar çoğu akıllı telefon üreticisi, yeni akıllı saat modellerini tanıtmaya devam ederek pazardaki payını büyütmeye çalışıyor. Moto 360 ismini verdiği akıllı saatlerle bu alanda kendini göstermeye çalışan şirketlerden birisi de Motorola’ydı. Lenovo tarafından satın alındıktan sonra yeni bir Moto 360 modeli çıkarmayan Motorola, görünüşe göre önümüzdeki senede bu kararından dönmeyecek.

Android Wear 2.0’ın tanıtılmasını bekleyen çoğu üretici, yeni akıllı saatler için güncel işletim sisteminin kullanıma sunulacağı günü iple çekiyor. Motorola’nın bu şirketlerden olmayacağı, Lenovo tarafından resmen doğrulandı. 2019’nın başındayken yaptıkları açıklamada sene içinde yeni akıllı saat modeli çıkarmayacaklarını duyurmuştu. Şirketin önümüzdeki 2019 yılında da bu kararı sürdüreceğini artık biliyoruz.

Motorola’nın dünya genelindeki ürün geliştirme departmanının başında yer alan Shakil Barkat tarafından yapılan açıklamaya göre bu kararın alınmasının altında yatan sebep, müşterilerin yeteri kadar talepte bulunmaması. Tabii tüm bunlar Moto 360’ın tarihe karıştığı ve bir daha hiç akıllı saat modeli geliştirmeyeceği anlamına gelmiyor. Nitekim Barkat da bu açıklamayı destekleyerek “Akıllı saatlerin halen daha bir değeri olduğuna ve müşterilere fayda sağladığına inanıyoruz” dedi.

Hem sportif, hem de takım elbiselerle uyumlu modellere sahip olan Moto 360 ailesi yurtdışında hatırı sayılır satış rakamlarına ulaşamamıştı. Apple Watch’in domine ettiği akıllı saat sektöründe yenilikçi bir adım atamayan çoğu akıllı saat üreticisi gibi Motorola da pazarda umduğunu bulamamıştı.