Morpheus Çocuk Güvenliği Saati Özellikleri

0
147

Son yıllarda hızla gelişen teknoloji ile birlikte ebeveynler, çocuklarının güveliği konusunda önemli çözüm fırsatlarından yararlanabiliyor.

Modern çağda özellikle kent yaşantısında insanların birbirlerine yabancılaşması, çocukların nerede olduğu ve güvende olup, olmadığı konusunda ebeveynlerin çok daha endişeli ve kaygılı olmasına neden olabiliyor. Bu yüzden çocukların güvenliğini sağlayabilmek amacı ile ebeveynler çocuklarını kısıtlayarak, çözüm sağlamaya çalışıyor ancak bunun çok da etkili olmadığını söylemek mümkün olmuyor. Bu yüzden günümüz modern teknolojisi bu alanda önemli çözümler sağlıyor ki giyilebilir teknoloji bu alanda önemli çözüm sağlıyor.

Uzmanlar çocukların çok erken yaşlarda akıllı cihazlar ile tanışmalarının sanal tehlikelere karşı fazlasıyla açık olmasına yol açacağı konusunda ebeveynleri uyarıyor. Çocuklarını kimin aradığı, akıllı cihazlarında neler yaptığı gibi konularda endişeli olan ebeveynler için giyilebilir teknolojinin sağladığı önemli bir çözüm bulunuyor. Morpheus çocuk güvenlik saati ebeveynlerin çocukları için alabilecekleri en ideal teknolojik güvenlik önlemlerinin başında yer alıyor. Genel itibariyle gereksinim duyulmadıkça eksikliğinin hissedilmediği bir cihaz olan Morpheus çocuk güvenlik saati, gerekli durumlarda kullanılmaya başlandığında daha önce bu cihaz olmadan nasıl yaşandığı sorgulanabiliyor.

Çocuğunu yabancı kişilerin aramasından endişe duymadan her an iletişimde olabilme şansına sahip olunabiliyor. Bunun dışında da her an çocukların nerede olduğunu takip edebilmek mümkün oluyor. Böylelikle ebeveynlerin çocuklarını kısıtlamanın yerine sürekli iletişimde kalarak özgürlük alanını genişletebilmeye ve çeşitli ortamlarda güvenlikten ödün vermeden özgürce hareket edebilmesini sağlıyor. Morpheus çocuk güvenliği saatinin artılarıyla ve eksileriyle tüm özellikleri;

  • Şık tasarımının yanı sıra küçük çocuklara uygun boyutlara sahip
  • Canlı renk çeşitliliğine sahip
  • Yüksek güvenlik imkanı sağlıyor
  • Çok geniş fonksiyon özelliklerine sahip
  • Pil süresi konusunda çeşitli sorunlar bulunuyor
  • Su sıçramalarına karşı dayanıklılığı bulunurken, tamamen su geçirmez özelliği bulunmuyor

Morpheus çocuk güvenliği saati Abardeen KT01S için belirlenen satış bedeli ise 595 TL’dir. Aslında cihazın fiyat yönünden biraz yüksek bulunabilir ancak bu kadar yüksek özellik kapasitesini bir arada bulundurması nedeni ile fiyat ve performans açısından kabul edilebilir bir fiyata sahip olduğu söylenebilir. Bu yüzden çocukların güvenliği için tercih edilebilecek giyilebilir teknolojilerden birisidir.