MIUI 10 için tarih belli oldu!

0
49

MIUI 10 için tarih belli oldu!

Xiaomi Başkan Yardımcısı Wang Xiang, Twitter hesabından Mi8 akıllı telefonun tanıtılacağı tarihi açıklarken, son olarak yayınlanan posterle MIUI 10 tanıtımının da Mi 8 telefonu ile aynı gün olacağını açıklandı.

Posterde 10 rakamının altında kullanılan ifade çok iddialı…

Tanıtım için yayınlanan posterde dikkatleri çeken ise, 10 rakamının altında bulunan ifade oldu. Posterde yer ve tanıtım tarihi detayları ile verilirken 10 rakamının altında ve detayların üzerinde yazılan ifade çok iddialı ‘’Yıldırımdan daha hızlı olacağım!’’ olarak yerini aldı.

Kullanılan ifade ile Mİ8 arasında bağlantı kurulmuş olabileceği akıllara geldi. Xiaomi Mi8 posterinde de ‘’Benim adım Mi8 ve ben çok hızlı olacağım.’’ ifadeleri kullanılmıştı.  İfadeler arasındaki benzerlikten dolayı, Xiaomi Mi8 akıllı telefonunda MIUI 10 yüklü olacağı düşünülüyor.

MIU10, özelliklerinden dolayı belirsizlik yaşarken tahminler ara yüzde Android Oreo işletim sistemini kullanılacağı düşünülüyor. Eğer Xiaomi, Oreo işletim sistemine ekstra özellikler kattıysa işlevsel ara yüz beklediğini şimdiden söyleyebiliriz. Xiaomi Mi 8 ve MIUI 31 Mayıs 2019 tarihinde kullanıcılarına tanıtılacak.

Ara yüze  yeni özellikleri hakkında detaylar ise hala belirsizliğini koruyor. Şu an için tahminler büyük oranda arayüzün Android Oreo tabanlı olacağı yönünde. Eğer şirket, Oreo işletim sistemi üzerine daha fazlasını kattıysa Xiaomi cihaz sahiplerini oldukça işlevsel bir kullanıcı arayüzünün beklediğine kesin gözüyle bakabiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here