Minecraft Oyunu Oculus VR’a Geldi!

0
49

Microsoft tarafından satın alınan Mojang’ın dünyayı kasıp kavuran oyunu Minecraft, sanal gerçeklik gözlüğü Oculus Rift’le uyumlu hale getirildi. Minecraft VR ismini taşıyan yeni güncellemeyi kısa süre içinde kullanıma sunacaklarını duyuran şirket, bu güncellemeyi ücretsiz olarak dağıtacak.

Eğer halihazırda Oculus gözlüğüne sahipseniz, Minecraft: Windows 10 Edition Beta sürümüne gelen son güncellemeyi indirerek Minecraft’ı sanal gerçeklik dünyasının içine dalarak oynama fırsatını elde edebilirsiniz. Tam stereoskopik deneyimi yaşamak içinse Oculus mağazasından “bespoke launcher”i indirmeniz gerekecek.

Mojang, geçtiğimiz Nisan ayında Samsung’un sanal gerçeklik gözlüğü Gear VR için Minecraft VR’ı yayınlamıştı. Aylar süren hummalı bir çalışmanın ve oyunu neredeyse yeniden tasarlama işlemlerinin ardından oyun sanal gerçeklik gözlüklerine uyumlu hale getirilmişti. Bu başarının ardından Minecraft’ın ekibi, oyunlarını bir diğer sanal gerçeklik gözlüğü olan Oculus VR’a uyumlu hale getirmek için kolları sıvamıştı. Gelinen noktada da Oculus Rift’le uyumlu bir Minecraft deneyimi bizleri bekliyor.

Klavye ve fareyi kullanmadan, oturma odanızı oyun alanı haline çevirerek Minecraft’ta mücadele edebilmeniz artık mümkün. Taktığınız gözlük sayesinde başınızı sağa sola çevirerek oyun içinde farklı nesnelere bakabilir, Xbox One gibi konsollara ait oyun kollarını kullanarak da etraftaki kutucukları parçalayıp yenilerini inşa edebilirsiniz. Dilerseniz klavyeyi ve ya PS4 kolunu kullanabilmeniz de tercihleriniz arasında.

Minecraft VR’ın yalnızca Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarlarda çalıştığını da not düşmüş olalım.