BilgisayarDonanımSesli Makale

Microsoft Windows 10 neden yavaşladı! Sesli Haber

Windows 10’un Oyun Modu,Microsof tarafından yayımlanan bir güncelleme ile hızlandırıldı. Aslında Microsoft öyle sandı. Güncelleme yüzünden bazı ekran kartlarında hızlanma bir kenara, yavaşlama yaşandığı ortaya çıktı.

Microsoft, Windows 10 için 2017 senesinde Creators Update adında bir güncelleme yayınladı. Yayınlanan güncelleme ile Microsoft, Windows 10’un oyun modunu hızlandırmak için de birtakım iyileştirmeler yapmıştı. Aslında Microsoft öyle zannetti. Gerçek ise oldukça farklı oldu.

Windows 10 Oyun Modu’nu etkinleştiren pek çok kullanıcıdan Microsoft’a şikayet yağdı. Kullanıcılar, oyun modu aktifken kare sayısında düşüş, takılma ve donma gibi sorunlar yaşadığını belirten pek çok şikayette bulundu. Öyle ki oyuncular, donanımları kuvvetli olmasına karşın Call of Duty: Warzone ve League of Legends gibi popüler oyunlarda bile sorun yaşadı. Sorunun hangi ekran kartlarını etkilediği ise çok geçmeden anlaşıldı.

 

AMD ve  NVİDİA EKRAN KARTLARI ETKİLENDİ
Windows 10 Oyun Modu sorunu aktarılan bilgilere göre hem AMD hem de Nvidia markalı ekran kartlarında görülüyor. AMD’nin Radeon RX 5700 XT, RX 570, RX 480 ve R9 28 ekran kartları sorundan etkilenen ekran kartları olarak göze çarparken, Nvidia’nın GeForce GTX 980 ve GeForce GTX 1080 Ti ekran kartları da sorunu yaşamakta olan diğer ekran kartları olarak öne çıkıyor. Peki Windows 10 Oyun Modu sorunu nasıl çözülür?

 

 

Windows 10 Oyun Modu

WİNDOWS OYUN MODU SORUNU ÇÖZÜMÜ
Sorunu çözmek için Oyun Modunu devre dışı bırakmak şart. Bunun için;
Windows 10’un Ayarlar pencerisini açın.
Oyun’a girin.
Oyun Modu yolunu izleyin.
Buradan Oyun Modu’nu kapatın.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.