Microsoft Surface Watch Önümüzdeki Yıl Çıkabilir

0
20

Microsoft’un Surface Watch ismini vereceği akıllı saat modelini çıkartacağı yönündeki söylentiler senelerden beri teknoloji sitelerinde dile getirilir. Ancak halen daha Surface Watch hakkında resmî olarak dile getirilen herhangi bir ipucu söz konusu değil. Ki bu noktada da Apple ve Samsung’un geliştirdiği akıllı saatlerin domine ettiği pazara sıra dışı bir modelle çıkmanın haricinde Microsoft’un yapabileceği pek de fazla bir şey yok doğrusu.

Son dönemde paylaşılan haberlere bakılırsa, Microsoft Surface Watch isimli akıllı saatini 2019’de tanıtabilir. Bu yıl tüm enerjisini Windows 10 Yıllık Güncellemesi için harcayan şirket, bu yıl içinde yeni bir Surface ürününü de tanıtmaya hazırlanıyor. Surface Pro 5 ismini taşıması beklenen modelin yanı sıra Surface Phone’un gelmesi de diğer beklentiler arasında.

Bilindiği üzere Microsoft, Nokia’nın telefon birimini satın aldıktan sonra Lumia ismi altında yeniden markalaşmaya gitmiş ve Windows Phone işletim sistemini yeni güncellemelerle geliştirmeye devam etmişti. Surface Phone modelinin çıkmasıyla birlikte hem daha kullanışlı bir işletim sistemi, hem de üstün donanım özelliklerine sahip bir amiral gemisiyle Microsoft yeniden pazar payını artırmayı hedefleyebilir. Surface Watch de Surface ürün ailesinin yeni üyesi olarak önümüzdeki yıl karşımıza çıkabilir.

Geçtiğimiz Nisan ayında Microsoft Avustralya birimi, sosyal medya hesabından 1 Nisan şakası olarak Surface Watch’in çıktığını duyurmuştu. Kim bilir, belki bu şakanın altında da bir gerçek yatıyor olabilir.