Bilgisayar

Microsoft Surface Pro 5’nun Özellikleri Sızdırıldı

Geçtiğimiz yıl Ekim ayında Microsoft, Surface Pro 4 isimli dizüstü bilgisayar modelini tanıtmıştı. Rakibi Apple tarafından üretilen MacBook Pro cihazıyla boy ölçüşebilecek seviyede olan cihaz, özellikle ABD’de ciddi miktarda satış rakamlarına ulaşmayı başarmıştı. Dokunmatik ekranı, güçlü işlemcisi ve şık tasarımıyla dikkatleri üzerine çekti. Modelin bir üst versiyonu için hazırlıklara başlayan Microsoft’un yeni modelde ne tür özelliklere yer vereceği de merak konusu oldu.

Hangi işlemciyle çıkacağı Microsoft tarafından net olarak belirtilmemiş olsa da, Surface Pro 5 isimli yeni modelin teknik özellikleri şimdiden sızdırıldı. Yabancı menşeli haber sitelerinde yer alan sızıntı içerikli raporlara bakılırsa Microsoft Surface Pro 5 yalnızca donanım tarafında değil, tasarım yönünden de ciddi değişiklik ve yeniliklere gebe.

Intel Kaby Lake işlemciye sahip olacağı öne sürülen cihazın 512GB’lık SSD seçeneği de mevcut olacak. Tabii bu en üst sınır, alt modellerde 128 veya 256 GB’lık SSD’lere de muhtemelen yer verilecektir. USB Type-C ve Thunderbolt girişlerine de sahip olması beklenen modelin Surface Pen isimli akıllı kalemle de uyumlu çalışacağı tahmin ediliyor. Eğer iddialar doğru çıkarsa Surface Pro 5’te kullanabileceğiniz bu akıllı kalemi manyetik bir şarj cihazı üzerinden kablosuz şarj edebilmeniz mümkün olacak.

Surface Pro 5’de kullanılacak ekran teknolojisinin 4K çözünürlüğü desteklemesi de kuvvetle muhtemel. Özellikle Intel’in Kaby Lake işlemci mimarisinin kararlı 4K desteğine sahip olduğu göz önünde bulundurulursa, Microsoft’un bunu yapmamak için hiçbir sebebi yok.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.