AndroidMobil

Microsoft Surface Duo teknik özellikleri sızdırıldı

Microsoft şimdiye kadar, Surface Duo’nun her biri 1800×1350 çözünürlükte iki adet 5,6 inç ekrana sahip olduğunu biliyoruz. Ayrıca bu ekranların Surface Pen’i desteklediğini ve cihazın kendisinin 4.8mm ince olduğunu biliyoruz, ama hepsi bu. Microsoft henüz SoC, depolama ve RAM seçeneklerini detaylandırmıyor veya kamera sensörü gibi şeyler hakkında konuşmuyor.

 

Surface Duo, dahili olarak Microsoft’ta yerleşik durumdadır, yani Surface donanım bölümünün dışındaki çalışanlar Surface Duo’yu gerçek dünyada test etmek ve kullanmak isteyebilir. Bu genellikle bir cihaz piyasaya sürülmeye “hazır” olduğunda ve Microsoft’un Surface Duo’yu orijinal Tatil 2020 zaman diliminden daha önce başlatmayı umduğunu bir süredir duyuyorum .

 

Surface Duo bu yıl bir Snapdragon 855, 6GB RAM ve 64GB veya 256GB depolama seçenekleriyle birlikte gelecek. Sağ ekranın üstünde, hem ön hem de arkaya bakan fotoğraflar ve videolar için kullanılacak tek bir 11MP kamera sensörü bulunacak. Ekranlar, 401 piksel yoğunluğuna sahip AMOLED panellerdir.

 

 

Ayrıca, Surface Duo’nun 3460mAh pil ile birlikte gönderileceği söylendi, bu temasların gün boyunca Surface Duo’yu alabileceğini söyledi, ancak bir dayanıklılık şampiyonu beklemeyin. USB-C hızlı şarj özelliğine sahip olacak, ancak mevcut test ünitelerinin kablosuz şarj veya NFC özelliklerine sahip olmadığını duyuyorum. Ayrıca 5G’yi desteklemeyecek, bunun yerine 4G LTE hızlarında maks.

 

Surface Duo teknik özellikleri

İşletim sistemi Android 10
Görüntüle 2x 5,6 inç, 4: 3 en boy oranı, 1800×1350 (401 ppi) çözünürlük, AMOLED
İşlemci Qualcomm Aslanağzı 855
Hafıza 6GB RAM
Depolama 64 GB
256 GB
Genişletilebilir Depolama Alanı Yok
Kamera 11MP, ƒ / 2.0 1.12um
Güvenlik Parmak izi
Limanlar 1x USB-C
nanoSIM yuvası
pil 3460mAh
Dolma kalem Yüzey Kalemi

 

Cihaz Android 10 ile piyasaya sürülecek, ancak Android 11’e nispeten hızlı bir şekilde güncelleneceği söylendi. Microsoft, Surface Duo’ya önceden kurulacak uygulamaları Haziran ayı başlarında sonlandırmayı ve donanımdan kutudan çıkacak bir fabrika işletim sistemi görüntüsü oluşturmayı hedefliyor.

Microsoft’un Surface Duo’ya önceden yüklenmiş olan tüm birinci taraf uygulamaları, her iki ekrana yaymayı destekleyecek ve varsa iki farklı uygulama arasında sürükle bırak özelliklerine sahip olacaktır. Android’deki tüm üçüncü taraf uygulamaları bu işlevleri desteklemeyecektir, çünkü geliştiricilerin bu yetenekleri uygulaması olacaktır.

[ilgiliicerik icerik_id=”24173″]

Snapdragon 855 vs Snapdragon 865

 

Birçoğunuzun Microsoft’un Surface Duo içinde Qualcomm’un en son Snapdragon işlemcisini neden kullanmadığını merak ediyorsunuz ve Qualcomm’un tüm akıllı telefon üreticilerine ayrı bir 5G yongası eklemesini gerektirdiği gerçeği neden görünüyor. Snapdragon 865. Surface Duo’nun iç tasarımı, bu gereksinim bilinmeden önce sonlandırıldı ve bu nedenle Snapdragon 865’i kullanırken gereken ek 5G yongası için yer yok.

Microsoft, Snapdragon 865’i Surface Duo’nun içinde kullanacak olsaydı, gerekli çipi karşılamak ve Microsoft’un Surface Duo V1’e koyduğu işlerin çoğunu dışarı atmak için donanımı önemli ölçüde yeniden tasarlamak zorunda kalacaktı. Eleştirmenler, bu nedenle akıllı telefon tasarımında geriye doğru bir adım olarak Snapdragon 865’i tanıttı, çünkü daha fazla pil kullanıyor ve akıllı telefonların fiyatını artırıyor. Qualcomm, Yongadaki Sisteme (SoC.) Bir 5G modem oluşturduğunda bu değişmelidir.

Her iki durumda da, geçen yılın amiral gemisi işlemcisinin kullanımı deneyimi hiçbir şekilde düşürmemelidir. Snapdragon 855 hala mükemmel performans ve verimlilik ile mükemmel bir yonga. Herhangi bir şey varsa, eski bir bileşenin kullanılması Surface Duo’nun biraz daha düşük bir fiyata girmesine izin verebilir.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.