Microsoft, iOS ve Android’deki Groove Music’i Geliştirmeye Hazırlanıyor

0
35

Dünyaca ünlü yazılım devi Microsoft, müzik dinlemek isteyen Windows kullanıcıları için geliştirmiş olduğu Groove Music uygulamasını Windows 10 PC ve Windows 10 Mobile’da kullanıma açmıştı. Apple’ın iOS ve Google’ın Android işletim sistemleri için de geçtiğimiz aylarda uygulamayı indirilmeye açan Microsoft, uygulamanın geri dönüşlerini göz önünde bulundurarak daha da yeni geliştirmeler ve düzenlemeler yapmaya devam edecek. Şuan Play Store’da uygulamanın altına gelen yorumlara bakıldığında çoğu kullanıcının olumsuz geri bildirim yaptığı görülüyor. Şarkıların ileri geri alınmadığı, ABD dışında uygulamayı kullanmanın çok uğraştırıcı olduğu şeklinde yorumlar var. Ayrıca uygulamanın yalnızca siyah renk temasıyla sunulması da bir diğer can sıkıcı durum. Hal böyle olunca Microsoft bu duruma bir son vermek ve kullanıcı deneyimini daha da geliştirmek adına iOS ve Android’deki Groove Music uygulamalarına el atmaya karar vermiş bulunuyor.

Groove Music’i geliştiren ekipten Ellen Kilbourne, Twitter’dan yaptığı açıklamada iOS ve Android için çıkarttıkları uygulamayı daha da yeni özelliklerle geliştirecek olmalarından büyük mutluluk ve heyecan duyduğunu belirtti. Her ne kadar kesin bir tarih belirtilmemiş olsa da, kısa bir süre içinde uygulamanın güncellenmesi bekleniyor. Ancak Microsoft’un “yakında” dediği güncellemelerin genelde aylar sonra geldiğini de göz önünde bulundurmakta fayda var.

Microsoft, Groove Music uygulamasını geliştirmeye devam ettikçe sizi haberdar etmeye çalışacağız. Bu süre zarfında sizler halihazırdaki Groove Music uygulamalarını Google Play Store ve Apple Store‘dan indirebilirsiniz.