Mate 20 Pro vs Pixel 3 XL: Huawei herşeye çıkıyor, Google basit kalıyor

0
85

Huawei Mate 20 Pro ve Google Pixel 3 XL fotoğraf makinelerinin yanı sıra genel cihazlarda da mükemmel bir akıllı telefon. Peki hangisi senin için uygun? Bu, cevap vermeye çalışacağımıza dair derin bir sorudur, ancak uyarılmalıdır: Seçmek o kadar kolay değildir!

Tasarım her zaman bir lezzet meselesidir

Burada iki farklı stil var. Google Pixels her zaman çok özel bir görünüme sahipti ve Pixel 3 XL zarif ancak basit bir cihaz. Son derece güzel, ama biz bundan etkilenmedik. Google, çentik eğilimine yenik düştü. Ancak Google’ı bunun için cezalandırmayacağız çünkü Huawei’nin cihazı da bir çentik ile geliyor (kesinlikle daha sağduyulu olsa da).

Huawei’nin tamamen farklı bir stratejisi var: basitliği unutun, tamamen farklı estetiklere sahipler. Renklerle başlar, sadece Twilight modeline bir göz atın. Google bu eksantrik yapmayı reddetti. Mate ayrıca arka taraftaki küçük ince çizgilere sahiptir ve bu da orijinal bir tasarıma sahiptir ve cihazın elinizden çok kolay kaymasını engeller.

 

İki cihaz benzer uzunluklara sahiptir, ancak Mate 4,3 mm daha az genişliğindedir. Tahmin edebileceğiniz gibi, her ikisi de tek el ile kullanmak zordur. Parlayan bir telefon isterseniz, Mate 20 Pro en iyi seçenektir. Basitliği tercih ederseniz, bir Piksel ile devam edin.

Fotoğrafçılığı seviyorsanız, cihazlardan hiçbiri sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır

Google’ın pek çok kişi tarafından ilk Pixel’den beri en iyi akıllı telefon modellerine sahip olması uzun süredir göz önünde bulunduruldu. Huawei, yıllar boyunca itibarını da arttırdı ve P20 Pro’nun kamerası olağanüstü. Bugün baktığımız bu iki cihaz, piyasadaki en iyi akıllı telefon kameraları arasında yer alıyor, bu yüzden hangisini seçerseniz seçin, düşük aydınlatma koşullarında bile hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

 

Bununla birlikte, iki cihaz çok farklı konfigürasyonlara sahiptir. Pixel 3 XL modelinde sadece 2019’in üst düzey bir cihazı için garip görünen bir sensör var. Huawei Mate 20 Pro modelinde 3 adet sensör var. Pixel üzerindeki Sony IMX363 sensörü 12,2 megapiksel, 1.4 µm piksel boyutunda f / 1.8 sabit diyafram açıklığı. Çift Piksel PDAF teknolojisi, hızlı odaklama sağlar.

Mate 20 Pro üzerindeki ilk sensör, af / 2.4 diyafram açıklığına sahip 8 megapiksel bir telefoto lens. İkinci sensör f / 1.8 diyafram açık 40 megapiksel kamera ve son geniş açı sensörü 20 megapiksel ve bir f / 2.2 diyafram var. Bu, Mate 20 Pro’nun daha donanımlı ve daha esnek, daha çok yönlü olduğu anlamına gelir, ancak ortalama bilgisiz kullanıcı, farkın çoğunu fark etmeyecektir.

Her iki cihaz da gece çekimleri, yakın çekimler veya daha geleneksel fotoğraflar gibi çok iyi fotoğraflar çeker. Tek bir kamerayla harika bir iş çıkardığı için Google’a şapkalar. Fotoğraf uzmanımız Mate’yi özellikle video açısından biraz daha üstün görse de, gerçekten harika bir fotoğraf makinesi. Kısacası, Google basit bir iş çıkarırken harika bir iş çıkarırken, Huawei çitler için sallanıyor.

 

Mate 20 Pro’nun ekranında ekstra bir şey var

 

Huawei, 1440 x 2960 (18: 5 oran) çözünürlüğe sahip, 6,3 inç diyagonal olan P-OLED teknolojisini kullanıyor, Google ise 1440 x 3120 çözünürlük ve 19.5 çözünürlükte biraz daha büyük AMOLED ekran (6.39 inç) kullanıyor: 5 format. Piksel yoğunlukları 523 ve 538 dpi’dir, her ikisi de mükemmel seviyelerdedir ve her iki ekran da bir çentik ile gelir.

Mate 20 Pro, biraz daha yenilikçi bir özellik sunma avantajına sahip: bir ekran parmak izi okuyucusu. Ayrıca , Google’ın akıllı telefonunun sunmadığı bir şeyi de telefonun kilidini açmak için yüz tanıma özelliği sunar.

Huawei yazılım ve donanım standartlarını belirliyor

Bu iki akıllı telefonun piyasadaki en iyi markaları var: Google tarafında Snapdragon 845 ve Huawei Kirin 980’i sunuyor. Ne seçerseniz seçin, her iki akıllı telefonda da hızlı ve sorunsuz bir deneyim yaşarsınız.

Her iki cihaz da Android Pie ile gelir ve Huawei, EMUI overlay’ini (burada 9.0 sürümünde) cihaza yerleştirir. Bu arayüz geçmişte eleştirilmiştir, ancak yıllar içinde daha basit hale gelmiştir ve daha sezgisel hale gelmiştir. Artık her şeyden daha çok tercih ve alışkanlık meselesi.

Hangisini almalısın?

Beklentileriniz ne olursa olsun, her iki cihaz da onlarla buluşacaktır. Huawei, bazı güzel ekstralar sunuyor: çekici bir tasarım, tam bir kamera ve daha iyi bir özerklik. İki akıllı telefon, teklifleri bulmak mümkün olmasına rağmen, oldukça benzer bir fiyat aralığındadır. Yakın zamanda, Huawei’nin fiyatları muhtemelen Pixel’lerden daha hızlı düşecek, ancak anlaşmalara dikkat etmelisiniz.

Peki bu iki akıllı telefondan hangisini tercih edersiniz?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here