Bilgisayar

Masaüstü İçin OneDrive’a Yeni Güncelleme Geldi

Microsoft’un geliştirdiği ve ücretsiz olarak tüm kullanıcıların beğenisine sunduğu bulut depolama servisi OneDrive’ın masaüstü uygulamasına yeni bir güncelleme geldi. Hem ev tipi, hem de kurumsal kullanıcılar için getirilen güncellemeyle birlikte OneDrive eşitlemesi sürecine “duraklatma” opsiyonu getirildi.

OneDrive’ın masaüstü istemci uygulamasında bugüne kadar eşitlemeleri duraklatabilmek mümkün değildi. Bulut sunucuları ve bilgisayarınız arasındaki senkronizasyonu durdurmak için OneDrive programını kökten kapatmanız gerekiyordu. İnternet kotanızı aşmak üzereyken veya başka bir işlem yaparken OneDrive’dan dosya indirme ve yükleme sürecini durdurmak isteyen kullanıcılar hep bu yola başvuruyordu. Programı kapattıktan sonra tekrar açmayı unuttuğunuz takdirde dosyaların silinmesi veya OneDrive’a yüklenmemesi gibi olumsuz durumlarla karşılaşan kullanıcıların taleplerini dikkate alan Microsoft, nihayet gelen bu yeni güncellemeyle sorunu çözmeyi başardı.

OneDrive’ın 17.3.6517.0809 numaralı sürümünde artık “duraklatma” seçeneği de yer alıyor. Bunu görmek için bilgisayarınızın sağ alt köşesindeki OneDrive ikonuna sağ tıklayabilirsiniz. Eğer duraklatma seçeneğini barındıran güncellemeyi henüz almadıysanız biraz beklemenizde fayda olacaktır.

Eşitlemeyi durdurmak için 2,8 veya 24 saatlik seçenekleriniz bulunuyor. Kalıcı olarak, siz aksini belirtene kadar senkronizasyonu durdurma seçeneği şimdilik yok. Ancak Google Drive ve Dropbox gibi dişli rakiplerinde bulunan “duraklatma” özelliğinin nihayet OneDrive’a de gelmesi elbette güzel bir gelişme. Yine de olması şart özelliğin bugüne kadar sarkması eleştirilebilir.

Kurumsal kullanıcılar için sunulan Office 365 ile eşleştirme özelliği de gelen yeni güncellemede bulunuyor.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.