Bilgisayar

macOS High Sierra Güncellemesi Yayınlandı

Apple, macOS işletim sistemini kullanan cihazlar için verdiği sözü tuttu ve bugün High Sierra güncellemesini ücretsiz olarak yayınladı. Dev şirketin uzun çabalar sonucu kullanıma hazır hale getirdiği güncellemeyi OTA, yani kablosuz bağlantı ile hemen indirebilirsiniz. Önceleri ücretli güncelleme yayınlayan, ancak son dönemde bu alışkanlığı terk eden Apple; Mac App Store mağazası üzerinden tamamen ücretsiz bir şekilhde kullanıcıların beğenisine sundu.

Güncellemede göze çarpan yenilikler arasında yeniden tasarlanan dosya yönetim sistemi, kullanıcı deneyimini iyileştiren arayüz geliştirmeleri ve Safari 11 yer alıyor. Ayrıca notlar ve fotoğraflar uygulamaları da geliştirilmiş. Öte yandan bataryanın daha uzun ömürlü olmasını sağlayacak çeşitli yazılımsal müdahaleler de güncellemede göze çarpan bir diğer yenilik.

Cihazınızın HTC Vive gibi yeni nesil VR gözlükleriyle uyumlu çalışmasını istiyorsanız, siz de bu güncellemeyi hemen indirin.

USB’ye atıp sıfır kurulum da yapabilirsiniz

Mac App Store’dan indireceğiniz macOS High Sierra kurulum yazılımını herhangi bir USB’ye atıp bilgisayarınızı boot ettiğiniz takdirde sıfırdan kurulum yapabilmeniz de mümkün. Temiz bir kurulum, ağırlaşan ve eskisi kadar performans vermeyen cihazınızın hız kazanmasına yardımcı olabilir.

Hangi cihazlar kullanabilir?

Aşağıdaki Apple ürünlerinden herhangi birine sahipseniz, siz de bu yeni güncellemeden faydalanabilirsiniz.

MacBook veya iMac (2009 sonrası)
MacBook Air, MacBook Pro, Mac mini veya Mac Pro (2010 sonrası)
MacBook (2008 sonrası)
Mac mini (2009 sonrası)
MacBook Pro (2007 sonrası)
Mac Pro (2008 sonrası)
Xserve (2009 sonrası)

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.