Haberler

MacBook Pro RAM Yükseltme Fiyatını İki Katına Çıktı

Apple Giriş Seviyesi 13 İnç MacBook Pro'da RAM Yükseltme Fiyatını İki Katına Çıkardı

Apple, giriş seviyesi 1299 $ MacBook Pro’da RAM yükseltmelerinin fiyatını sessizce ayarladı . Apple bugüne kadar 8GB RAM’den 16GB RAM’e yükseltmek için 100 $ talep etmişti, ancak şimdi bu yükseltme ABD’de 200 $ ‘a mal oldu.

MacRumors tarafından ilk kez belirtildiği gibi , değişiklik diğer ülkeler için de geçerlidir; Almanya’da fiyat 125 € ‘dan 250 €’ ya çıktı. Birleşik Krallık’ta, yükseltme fiyatı 100 £ ‘dan 200 £’ a iki katına çıktı.

Apple’ın Mac dizisi için sipariş üzerine yapılandırma fiyatlandırmasını ayarlaması alışılmadık bir durum değil. En son Apple, geçen yaz Mac SSD fiyatlandırmasını önemli ölçüde düşürürken yeni depolama yapılandırmaları da getirdi.

 

Bileşen fiyatlamasındaki bu dalgalanmalar genellikle arz ve talepteki değişikliklerden kaynaklanmaktadır. Örneğin, Apple’ın giriş seviyesi MacBook Pro RAM tedarikçisinin, COVID-19 veya diğer değişiklikler nedeniyle olsun kesintiler yaşaması mümkündür.

Apple, geçen ay MacBook Pro serisini yeniledi ve yeni Sihirli Klavye tasarımını ve performans geliştirmelerini getirdi. Bununla birlikte, giriş seviyesi modeli büyük ölçüde değişmedi, tek yükseltme yeni makas anahtarı klavyesi oldu.

 

Bu nedenle, Apple yeni bir Mac piyasaya sürdüğünde ve MacBook Pro yenilemenin SSD depolama alanının iki katını içerdiği önceki ay gibi varsayılan depolama yapılandırmasını ayarladığında bileşen fiyatlandırmalarındaki değişiklikler de belirgindir.

Şu an itibariyle, Apple’ın Mac serisinin geri kalanı için RAM fiyatlaması değişmedi. Apple farklı Mac modelleri için farklı RAM türlerine ve tedarikçilerine sahip olduğu için bu şaşırtıcı değildir.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.