Apple’ın 2019 MacBook Pro’da Yer Vermediği 5 Teknoloji

0
104

Apple şimdiye kadarki en ince, en hafif ve en iyi ekrana sahip olan en güçlü MacBook’unu piyasaya sürdü. Yeni MacBook Pro 2019 versiyonu 13.5 inç ve 15 inçlik modelleri ile macbook severleri büyüledi. Ve yeni MacBook Pro güçlü özellikleri ve uzay grisi rengi ile kullanıcıların ilgisini çekmeyi başardı. Ancak bütün bu özelliklerin yanında Apple bu inceliğe ulaşabilmek için bir takım özelliklerden vazgeçti. Şimdi hangi özellikler yeni Macbook’tan kaldırılmış inceleyelim.

HDMI

Apple’ın yeni gözdesi Macbook Pro’yu satın aldınız ve televizyona bağlamak istediniz. Bunu yapabilmek için TV’nizin Apple marka olması gerekiyor. Eğer öyle değilse bilgisayarınızı bağlamak için bir HDMI portu aramayın boşuna. Bulamazsınız. Bunu yerine yine Apple’ın kendi mağazası aracılığıyla hiç ucuz olmayan bir fiyata sattığı USB-C Dijital AV Çoklu Bağlantı Noktası Adaptörünü satın almanız gerekiyor.

macbook-hdmi

USB 3

Yeni Macbook Pro’da ucu USB Type-C olmayan hiç bir aygıtı bilgisayarınıza bağlayamayacaksınız çünkü bilgisayarın tüm USB girişleri 3.1 Type-C türünde.

SD Kart Okuyucu

Hem telefonunuzda bulunan fotoğraf, video ve dosyaları bilgisayarınıza aktarmak hem de bilgisayarınızın hafızasını artırmak istediğinizde yine karşınıza bir engel çıkacak. Çünkü bilgisayarda bir SD Kart Slotu yok. Böyle bir durumda yine elinizi cebinize atarak USB-C Kart Okuyucu satın almanız gerekiyor. Ve tahmin edersiniz ki pek de ucuz değil.

MagSafe

MagSafe, MacBook kullanıcılarının favorisi idi. Ancak 2019 Model MacBook Pro’da buna da elveda dedik. MagSafe, güç girişinin zarar görmesini engelliyordu. Ayrıca gece vakti güç girişine erişimi de kolaylaştırıyordu.

ESC ve Fonksiyon Tuşları

Yeni MacBook Pro’nun üzerine yerleştirilmiş bir OLED Dokunmatik Ekran bulunuyor. Bu dokunmatik ekran kullandığınız uygulamaya göre size kısayol sunuyor. Ayrı bir ESC tuşu yok.