Donanım

Logitech’ten Oyun Yayıncıları İçin Yeni Kamera

Son dönemde kurumsal kimliğini yenileyen ve oyuncular için özel ekipmanlar üretmeye ağırlık veren Logitech, şimdi ise e-spor yayıncılığı yapan müşterileri için ideal bir kamera geliştirdi. 500 milyon dolarlık bir sektör olan e-sporlar ülkemizde de her geçen gün yaygınlaşmaya devam ediyor. Lig TV gibi mecralarda yayınlanan e-spor karşılaşmalarından tutun, üç büyüklerden Beşiktaş’ın da League of Legends e-spor takımı kurmasına kadar birçok yenilikle karşılaştık.

Logitech, Twich yayıncıları ve Youtuber’lar için son ürettiği web kamerası modelini geçtiğimiz günlerde tanıttı. C922 Pro Stream isimli bu model, daha çok oyun yayıncılarının talepleri ve beklentileri göz önünde bulundurularak geliştirildi. 1080p ve 30 FPS destekleyen bu kamera, dinamik arkaplan değiştirme özelliğine de sahip. Yeşil perde kullanan yayıncıların beğenisini şimdiden kazanan kameraya otomatik olarak düşük ışığı düzenleme fonksiyonu eklenmiş. Böylece gece yayın yapıyorsanız veya bulunduğunuz ortamda az ışık varsa daha etkili sonuçlar alabilmeniz mümkün hale getirilmiş.

2012 yılında tanıtılan HD Pro C920’dan sonra C922, Logitech’in video blogcuları ve yayıncılar için geliştirdiği en başarılı web kameralarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. Önceki versiyonu 60 FPS’de 720p yayın yapmaya imkân tanıyan kamera, aradan geçen süre zarfında oyunların FPS seviyesiyle eşitleme teknolojisini de bünyesine katmış. Ayrıca Logitech, kamerayı geliştirirken oyun yayıncılarının kullandığı XSplit Broadcaster programının yapımcılarıyla da ortak hareket etmiş.

LOGITECH C922’NİN FİYATI NE KADAR?

Logitech.com adresinde 99 $’a satışa sunulan kamera, üç aylık XSplit lisansı ve bir de tripodla beraber satın alınabilir durumda. Tabii ki Türkiye hariç.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.