Donanım

Logitech’ten Aynı Anda 3 Bilgisayarı Kontrol Eden Mouse

Berlin’de düzenlenen IFA fuarında  Logitech firması iki yeni mousenu açıkladı. Logitech M330 Silent Plus and M220 Silent modelleri ile mouseun tıklama sesini %90 oranında azaltarak fısıltıdan daha sessiz olacağını belirtiyorlar. Özellikle ofis ortamında belkide en sinir bozucu seslerden biri olan “klik” sesine çözüm olacağa benziyor.

Kablosuz olarak tasarlanan mousede dikkat çeken bir diğer özellik ise uzun pil ömrü olması. Özellikle kablosuz mouselerde kısa pil ömürlerinin aksine M330 Slient plus modelinde 24 aya kadar pil ömrü olduğu iddia ediliyor.

Eylül ayında piyasaya çıkması beklenen Logitech M330 Silent Plus 29.99 $ dan ve Ekim ayında satışa sunulması beklen M220 Silent ise 24.99 $ fiyatlarla ülkemizde satışa sunulması beklenmektedir.

Hiç bir kerede birden fazla bilgisayar kullandınız mı?

Logitech fuarda özel olarak tasarlanmış M720 Triathlon Multi-Device Mouse modelini tanıttı. Aynı anda birden fazla bilgisayara bağlanabilen M720 Triathlon Unifying alıcısı veya Bluetooth Smart kablosuz teknolojisi sayesinde bir düğmeye dokunarak hızlı bir şekilde üç farklı cihaz arasında geçiş yapabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=TVSb2Z5bjXg

M720 Windows, MacOS, Chrome OS, Android ve Linux dahil olmak üzere farklı işletim sistemlerinde çalışabilirsiniz. Aynı zamanda bir AA pille iki yıla kadar kullanılabilir olduğu iddia ediliyor. Web sayfaları arasında kolayca gezine bilmenizi sağlayan esnek yapısı ile 10 milyon tıklamaya kadar dayanıklı olarak tasarlanmıştır.

Ülkemizde Ekim ayında raflarda yerini almasını beklenen M720 Triathlon 69.99 $ yaklaşık kdv dahil 249 TL fiyatla satışa sunulması beklenmektedir.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.