Donanım

Logitech K780 Multi-Device Klavye İncelemesi

Çift işletim sistemine sahip bilgisayarları kullananların yaşadığı en büyük sıkıntılardan birisi, işletim sistemlerini değiştirdikleri her seferde kablosuz klavye ve fareleri yeniden Bluetooth’la eşleştirmek zorunda kalmalarıdır. Gün içinde sık sık işletim sistemi arasında geçiş yapanları hayli yoran bu sıkıntıyı Logitech 2014 yılında aşmayı başarmıştı. Muhteşem bir tasarıma sahip K480 ile her seferinde yeniden eşleştirme problemini tarihe karıştıran Logitech, şimdilerde bu fikri daha da geliştirdi ve yeni bir model çıkarttı: K780!

Multi-Device, yani aynı anda birden çok cihazda çalışabilen bir klavye üreten Logitech; bu ürünü Windows, Mac, Chrome OS, Android ve iOS işletim sistemine sahip tüm cihazlar için uyumlu hale getirdi. Bu da demek oluyor ki, satın alacağınız tek bir klavye ile hem Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarınızı, hem de iPad veya iPhone’unuzu yönetebilirsiniz. Geçmiş modellere kıyasla çok daha ince olan bu klavyeye tuş takımı da eklenmiş.

Bir klavyede aranan en önemli unsur, parmaklarınızı harflerin üzerinden gezdirirken aldığınız keyif hissidir. K780 bu hissi sağlamayı gerçekten başarıyor. Tuşlar gayet iyi ve başarılı bir şekilde dizilmiş, harf aralıkları ise ideal şekilde tasarlanmış.

Klavyeyi aynı anda birçok cihaza bağlayabiliyor, dilediğiniz zaman cihazlar arasında hızlıca geçiş yapabiliyorsunuz. Klavyey farklı cihazlara bağlamak ise yalnızca bir tuşa basmak kadar kolay. İşletim sistemini otomatik olarak tanıyarak tuşları da sisteme göre adapte edebilmeniz mümkün.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.