LG V20 Geliyor!

0
48

Akıllı telefon sektöründeki pazar payını her geçen gün artırmayı sürdüren LG’nin yakın tarihte tanıtmayı planladığı V20 modeline dair söylentiler ortalığı kasıp kavuruyor. Her ne kadar LG tarafından doğrulanmamış olsa da, Android cihazlar üzerine yayın yapan birçok haber sitesi V20’nin çıkış tarihi ve teknik özelliklerine dair sızıntıları okuyucularıyla paylaşmaya başladı.

LG V20 çıkış tarihi

LG, yeni modelini Eylül ayında tanıtacağını doğrulamıştı. 6 Eylül tarihinde San Fransisco’da düzenlenecek lansman için basın mensuplarına davetiye gönderen şirket, Apple’ın iPhone 7’yi tanıtması beklenen etkinliğinden önce davranmaya niyetlenmiş gözüküyor. Elektronik ürünlerin sergilendiği IFA fuarının bitmesinden önce lansmanı yapılacak olan modelin davetiyesinde “İkinci hikaye başlıyor, LG V20” ifadelerine de yer verildi.

Tasarım ve teknik özellikleri

V20’nin çift lensli arka kameraya ve arka yüzünde de bir ikinci ekrana sahip olacağı doğrulandı. Bu özellikleriyle V10’a benzeyen V20’nin dış görünüşüne dair fotoğraflar @OnLeaks isimli Twitter hesabından paylaşılmıştı. Parmak izi okuyucusuna sahip olması beklenen model 7.7 mm’lik bir inceliğe de sahip olacak. Keza G5 modelinde olduğu gibi V20’nin de modüler, yani sökülüp yeni aksesuarlarla zenginleştirilebilir bir yapıya sahip olması da diğer söylentiler arasında.

5.7 inçlik Quad HD ana ekranın yanı sıra arka taraftaki ikinci ekranda da 1040 x 160 çözünürlüğünü destekleyen 2.1 inçlik ekranın yer alması bekleniyor.

Qualcomm Snapdragon 820 veya Snapdragon 821 işlemci, 4 GB RAM ve USB Type-C desteği de diğer beklentiler arasında.