LG, ultra hafif 17 inçlik Gram dizüstü bilgisayarını resmen duyurdu

0
396

LG, hafif Gram serisine yeni eklenen 17 inç ve 14 inçlik dizüstü bilgisayarlarını duyurdu . 17 inçlik ilk önce bir FCC listesi ve daha sonra da Silinen sayfadan Best Buy ile belirlendi. Geçmişte, bu bilgisayarlar taşımak için omuzlarında kolay olmuştur, ancak kolaylık sağladıkları için, bazen performanstan yoksundurlar.

17 inçlik model, önemli ölçüde daha büyük boyutuna rağmen üç poundun biraz altında. Küçük Gram gibi, bir 8. Gen Core i7 işlemci (8565U) tarafından destekleniyor ve 512 GB depolama alanı ve 16 GB RAM var. Ekranı, 14 inç Gram’dan 2560 x 1600 daha yüksek bir doğal çözünürlükte çalışır. Uygun oturumlar için bir parmak izi sensörü de var. LG, tek bir şarjla 19.5 saat pil ömrüne ulaşabileceğini iddia ediyor.

Bu arada, 14 inçlik 2’si 1 arada Gram, klavye dokunmatik ekranın arkasında çevrildiğinde tablet olarak ikiye katlanabilir ve yalnızca 2,53 pound ağırlığındadır. Doodling için bir Wacom kalemi ile birlikte geliyor. Ekran 1080p IPS LCD’dir. Aynı zamanda bir 8. Gen Intel Core i7 işlemci tarafından desteklenmektedir ve Windows 10 Home’u çalıştırmaktadır. 512 GB depolama alanına sahip 16 GB RAM vardır. LG, 72Wh bataryanın bir şarjda 21 saate kadar dayanabileceğini ve bunun gerçek dünya kullanımı için oldukça iyimser olduğunu söylüyor.

Her iki pil ömrü tahminleri için, LG şirketi kullanılan geçmişe oranla MobileMark kriter aracı daha yeni bir sürümünü kullanıyor yanlış etkileyici ama pil rakamları için eski yazılım . Her iki dizüstü bilgisayarın da 72Wh bataryası var, bu yüzden 17 inçlik Gram’ın küçük dizüstü bilgisayarla eşleşememesi şaşırtıcı değil; Daha yüksek bir çözünürlükte daha büyük bir ekranı zorluyor.

17 inçlik modelde üç adet USB-A 3.1 bağlantı noktası artı bir adet USB-C bağlantı noktası bulunur. 14 inçlik Gram, USB-A bağlantı noktalarından birini kaybeder, ancak aksi takdirde, her ikisi de bir kulaklık jakı, microSD yuvası, tam boyutlu bir HDMI çıkışı, 802.11ac Wi-Fi ve Bluetooth 5.0 paylaşır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here