LG Tone Platinum SE incelemesi

0
69

IFA’da LG, yeni kulak içi kulaklıklar tanıttı – LG Tone Platinum SE. Bu ilgi çekici kulaklıkların bir Google Asistan düğmesi var ve Harman Kardon sesiyle ilham vermek istiyor. Ama onlarla olan deneyimlerimiz tasarımın birçok kişi için çok özel bir meydan okuma olduğunu gösteriyor … ama teknikten daha sosyal.

LG Tone Platinum SE tasarım ve yapı kalitesi

Klasik kulaklıklar genellikle hantal ve pratik değildir, kulak içi kulaklar genellikle dokunmaya ve kulaklardan kolayca ayrılır. LG, bir yandan klasik kulak içi kulaklıklar olan bir yandan kulak içi kulaklıklar sunuyor, ancak boyun çevresine takılabilen sağlam bir muhafazaya sahip ve gerektiğinde kabloları çekiyor.

İlk başta pratik geliyor. Günlük hayatta, bir şekilde. Fişlerin kablolarının bu kadar kolay geri gitmemesi ve bir kulağa takılan kontrol ünitesi olmaması hoş bir şey. İnce ses kablolarının da tamamen çekilmesi gerekmez. Kısa bir süre sonra, artık Tone Platinum SE’yi hissetmiyorum, ama hala hiçbir şeyin düşmediği güvenli bir his var.

İşçilik söz konusu olduğunda, kulaklıklar da iyi bir izlenim bırakıyor. Düğmeler iyi bir basınç noktasına sahiptir.

 

LG Tone Platinum SE yazılımı

Öne çıkan özelliklerden biri Google Asistan düğmesidir. Bluetooth eşleştirmesinden sonra, bu Google Asistan’da bir kez ayarlanmalıdır. Bu hızlı gider ve Asistan hala uygun LG App yüklemek için önerir.

Şimdi Asistan düğmesinin iki işlevi vardır: Saati size söylemek için düğmeye basın ve asistanın size okuduğu herhangi bir bildirim varsa. Pratik. Basma ve tutma, bir ses komutunu asistana fısıldayabilmenizi sağlar.

Bu cadılık değil ve beklendiği gibi çalışıyor. Ne yazık ki, kulaklığın kendisi “Okay Google” ı dinlemiyor, bu da üzücü bir durum – bu nedenle her zaman yakındaki düğmeye veya akıllı telefona basmanız gerekiyor.

 

Diğer yararlı özellik ise Google Çeviri gibi bir uygulamadaki Asistan düğmedir. Bununla birlikte, bu bir konuşma düzgün bir şekilde çalışıncaya kadar biraz eğitim gerektirir. Bir konuşma daha sonra işe yararsa, ses taşıyıcısı kulağındaki çeviriyi duyar, diğeri de akıllı telefondaki cevapları okur ve bu da yüksek sesle okuyabilir.

Ayrıca, Google Translate’in yaptığı gibi çalışır. LG buna bir şey ekleyemez. Aslında, bunu denediğimde, çeviriler genellikle oldukça iyiydi, fakat bazen yanlış ya da eksikti. Kısa ve basit sorular için yeterlidir, karmaşık tartışmalar bununla mümkün değildir. Yabancı bir ülkede biraz daha yönelim için özellik etkin bir şekilde kullanılabilir.

LG Tone Platinum SE ses

LG, duyduğunuz şey olan kulaklıkları için Harman Kardon teknolojisini kullanıyor. Ben esas olarak alternatif rock’ları dinlerim, ama aynı zamanda daha sakin ya da küçük bir cazın – başka bir deyişle çok farklı müzik tarzlarını dinlemek isterim. Ses oldukça açık ve ayrıntılı, üsler biraz daha güçlü olabilir. Her neyse, kulaklıklar beklediğimden çok daha iyi geliyor.

 

Teknik olarak, Tone Platinum SE ön planda. Örneğin aptX gibi kodekleri destekleyip desteklemediği açık değildir. Ama benim Pixel 2 XL, bana AAC kodekiyle HD sesini etkinleştirme seçeneği sunuyor – bu benim için yeterli.

Son karar

LG Tone Platinum SE kulaklık kesinlikle bir zevk meselesi. Google Asistan düğmesi ile iyi geliyor ve bazı pratik işlevlere sahipler.

Format hakkında biraz tereddüt ediyorum. Boynuna kulaklık takmak alışmaya başlıyor. Günlük ofis hayatında çok pratikti, çünkü bana bildirimlerin hızlı bir özetini veriyor ve kulaklıkları hızlı bir şekilde çıkarmamı sağlıyor. Açık planlı ofislerde vazgeçilmez olan aktif gürültü engellemenin bir utanç kaynağı.

Yolda birçok alışılmadık bir manzara için. Görünüşümün tanıklarının bile bana Tone Platinum SE ile doğrudan konuştuğunu bilmiyorum. Ne yazık ki, genel geri bildirimler, inşaatın olumlu yanlarını kapsamlı bir şekilde açıkladıktan sonra bile, oldukça olumsuz oldu.

 

Benim düşüncem şudur: Kulak içi ve klasik kulaklıkların görüşüne alışkınız. Öte yandan, kulaklıklarınızı boynunuza asmak çok alçak gözüküyor. Boyun, geleneksel bir teknik cihaz için değil, güzel bir zincirin yeridir. Beni bu kadar rahatsız etmiyor ama birçok insan bundan hoşlanmıyor. Bunu bir ton kullanıcı olarak giymelisin.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here