LG 38 İnçlik Dev Monitörlerle Geliyor!

0
27

Samsung’un Berlin’de düzenlenecek olan IFA etkinliğinde Quantum Dot teknolojisiyle üretilen yeni oyuncu monitörlerini tanıtacağı haberini sizlerle daha önce de paylaşmıştık. Görünen o ki, Samsung monitör tanıtma noktasında yalnız değil. Bir diğer Güney Koreli rakip firma LG, dünyanın en büyük 21:9 oranına sahip monitörünü tanıtmaya hazırlanıyor!

2019-08-30-image-13

Profesyoneller için ideal çalışma ortamını sunmayı hedefleyen LG, 38 inçlik kavisli modeli 38UC99’yi yakında tanıtmış olacak. Quad HD+ teknolojisiyle 3840×1600’a kadar çözünürlüğü destekleyen monitörde 10W Rich Bass Bluetooth uyumlu hoparlör de bulunacak. sRGB renk ailesindeki tüm renkleri gösterebilen monitör için LG, “dünyanın USB Type-C çıkışını destekleyen en büyük monitörü” iddiasında bulunuyor.

Üstelik LG’nin iddiaları bununla da sınırlı değil. Dev teknoloji şirketi, 21:9 ölçülere sahip kavisli bir monitör için 144Hz yenileme rakamının da ilk olduğunu öne sürüyor. Söz konusu bu monitörde oyuncular için geliştirilmiş birçok yeni özellik var. Bunlardan birisi, yalnızca bir milisaniyede devreye giren Motion Blur Reduction ve Black Stabilizer modları. Karanlık nesneleri daha net gösteren bu teknolojiler, oyunculara daha keyifli anlar yaşatacak.

2019-08-30-image-12

AMD kullanan oyuncular için FreeSync özelliğini de ihmal etmeyen LG, FPS oynamayı sevenler için de ekranın tam ortasında bir nişan (+) konumlandırmış. Böylece oyunlarda rakiplerinize karşı daha etkin mücadele verebilmeniz mümkün hale gelecek.

38 inçlik 38UC99 1499 $’a satılacak ve Eylül’ün ortasında mağazalardaki yerini alacak. 34UC79G’ın ise Ekim ayında 699 $’dan satışa sunulması hedefleniyor.