Lenovo, Bildiğiniz Tüm Akıllı Saatleri Unutturacak!

0
28

Çinli dev teknoloji firması Lenovo, son dönemde ürettiği akıllı telefon modelleriyle ülkemizde de yükselişini sürdürüyor. Özellikle batarya kapasitesi yüksek cihazlarıyla ses getiren Lenovo’nun Tech World 2019 etkinliğinde tanıttığı konsept telefonlar, gelecekte akıllı saatlerin nasıl bir forma dönüşeceği hakkında önemli ipuçlarını da bünyesinde barındırıyor.

ABD’nin San Fransisco şehrinde 9 Haziran tarihinde düzenlenen etkinlikte Moto Z, Moto Z Force Lenovo Phab 2 Pro ve son olarak da Project Tango Headset tanıtılmıştı. Ancak bugünkü konumuz çok daha heyecan verici bir teknolojiyle alakalı: Lenovo C Plus ve Folio Tablet!

flexible-lenovo-phone

Lenovo’nun halen daha üzerinde çalıştığı bükülebilir akıllı telefon ve tablet teknolojisi, ilk olarak bu etkinlikte dünyaya tanıtıldı. Henüz test aşamasında olan, satışa ne zaman sunulacağı netleşmeye Folio Tablet isimli cihaz; isminden de anlaşılacağı üzere bir folyo gibi katlanıp bükülebiliyor. Tableti ortasından ikiye katlayıp akıllı telefon gibi kullanabiliyorsunuz. Daha sonra tekrar geriye doğru çevirerek iki ekranı birleştirebiliyor ve akıllı telefonu herhangi bir tablete dönüştürebiliyorsunuz. Gerçekten inanılmaz bir teknoloji!

Bir diğer yenilik de bu zamana dek tanıdığınız, bildiğiniz tüm akıllı saatlerin pabucunu dama atacak cinsten! Lenovo C Plus ismi verilen bu akıllı telefon, ince ve uzun tasarımıyla bükülebilen bir yapıya sahip. İstediğiniz zaman telefonu bükerek bileğinize sarabiliyor ve akıllı saate dönüştürebiliyorsunuz. Telefonu kullanmak istediğinizde bileğinizden çıkarıp bükülmüş olan cihazı düzleştirmeniz yeterli oluyor. Android işletim sistemiyle çalışan ve 4.26 inçlik bir ekrana sahip olan cihazın 12 farklı renk seçeneği mevcut.