HaberlerOyun

Koronavirüs oyunu tanıtıldı! Satış Tarihi ve Fiyatı?

COVID: The Outbreak, Koronavirüs salgını ile mücadeleyi sanal ortama taşıdı. COVID: The Outbreak isimli oyuna imza attı, Plague Inc. gibi salgını yaymayı değil, salgını durdurmanız için çalışmanızı sağlıyor.

 

Koronavirüs salgını Dünyayı etkisi altına alırken aynı zamanda birçok insanı yaratıcılığını ortaya çıkarmaya başladı. Koronavirüs temalı fotoğraflardan; koronavirüs kostümlü insanlara, koronavirüs filmlerinden; koronavirüs şarkılarına birçok şeye tanıklık ettik. Bu gibi ‘yenilikçi’ ürünlere COVID: The Outbreak adıyla bir yenisi daha eklendi.

COVID: The Outbreak Oyunu Duyuruldu

 

Polonyalı bir geliştirici olan Jujubee S.A, koronavirüs temalı gerçek zamanlı strateji oyunu COVID: The Outbreak’i tanıttı. Geliştiricinin oyunu, korona virüse karşı mücadelede önemli bir amaç taşıyor. Oyunda  salgını kontrol etmeye çalıştığınız , insanaların COVID-19 salgınıyla yüzleşmelerini ve salgın konusunda bilinçlenmelerini sağlıyor.

Oyununun hikayesi nedir?

COVID: The Outbreak oyununda Küresel Sağlık Örgütü’nün (GHO) başkanı olarak görev alıyorsunuz. GHO başkanı koronavirüsün yayılımını kontrol etmeye ve onun küresel bir pandemiye dönüşmemesi için önlemler almaya çalışıyorsunuz. Bu önlemlerin arasında sınırları kapatma, acil sahra hastaneleri kurma, bilim kurumlarını bir araya getirme gibi günümüzde de örneğine rastladığımız birkaç önlem bulunuyor. Ayrıca mücadele burada anlatıldığı gibi kolay değil. Öte yandan sadece salgınla değil, salgının getirdiği ilaç tedariği, personel ihtiyacı ve en önemlisi stokçuluk gibi sorunlarla da başa çıkmanız gerekiyor.

Geliştiricinin ön görüsüne göre oyun, koronavirüs salgınından henüz etkilenmemiş olsa bile her insanın salgınla yüzleşmesini ve salgına karşı bilinçlenmesini amaçlıyor. Bu anlamda oyun Dünya Sağlık Örgütü’nün yayınladığı verilerden yardım alarak insanları koronavirüse karşı nasıl davranacakları konusunda da her fırsatta bilgilendiriyor.

Satış Tarihi ve Fiyatı?

COVID: The Outbreak, şimdilik sadece bilgisayar oyuncularının hizmetine sunulacak. Bunun için ise kritik gün 29 Mayıs. Bu tarihte oyun, PC için Steam üzerinden 13.99 dolardan satışa sunulacak. Fakat oyunun diğer platformlara gelmesi de olası.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.