Kasırga Floransa , fırtına sel ve rekor yağışlı yağışlar ile Carolinas üzerinden yırtılıyor.

0
62

 

  • North Carolina valisi Roy Cooper Cumartesi günü yaptığı açıklamada , “İnsanların bunun bittiğini düşünmelerini istemiyoruz, çünkü öyle değil. Her yerde değil.” Dedi .
  • Fırtına şimdiye kadar bildirilen 14 kişiyi öldürdü ve yetkililer ölümün artmasını bekliyor.
  • Floransa Pazar günü tropik bir çöküntü olarak sınıflandırılsa da, fırtına hala Kuzey ve Güney Carolina’daki nehirlerin ve yolların şiddetli sellerini tehdit ediyor.

Şimdi tropik bir çöküntü olan kasırga Floransa , yoğun yağış ve katastrofik su baskını yaratarak Carolinas’tan geçiyor.

Fırtına şimdiye kadar en az bir rapor edilen 14 kişinin öldüğünü ve bir milyondan fazla kişi için gücü bıraktığını söyledi .

Pazar sabahı itibariyle Floransa, 8 mil hızla batı yönünde hareket ederek, 35 mil hızla rüzgarlarla ilerliyordu. Kasırga kategorileri rüzgar hızına dayanıyor , bu yüzden Floransa’nın tropik bir çöküntüye indirgenmesi fırtınanın ne kadar tehlikeli olabileceğini göstermiyor.

Kuzey Carolina Valisi Roy Cooper, Cumartesi sabahı brifingde , eyalette daha fazla insanın, şimdi Cuma günü orada bir düşüşyaşadığından daha fazla tehlikede olduğunu söyledi.

Cooper, “Yağmur destansı ve olmaya devam edecek.” Dedi. “Biz sadece insanların bittiğini düşünmelerini istemiyoruz, çünkü öyle değil. Hiçbir yerde değil.”

Cooper Pazar günü uyardı: “Ben bunu abartmıyorum: Sel suları yükseliyor ve eğer onlar için izlemiyorsan, hayatını riske atıyorsun.”

Kuzey Carolina’nın ana enerji sağlayıcısı Duke Energy’ye göre, 472.000 müşteri Cumartesi gecesi itibariyle eyalet genelinde güçsüz kalıyor.

Duke Energy olay komutanı Howard Fowler, “Son 24 saatteki ekiplerimiz, Carolinas’ın güvenli olduğu yerlerde güçlerini geri kazanmakta önemli bir ilerleme kaydettiler.” Dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here