Karşınızda TP-LINK’in Yeni Akıllı Telefonu

0
30

TP-LINK dendiği zaman aklınıza ne geliyor? Tahmin edelim: Modemler, routerlar ve bilumum network cihazları, değil mi? Haksız sayılmazsınız. Oysa sektördeki ününü genelde network ürünlerine borçlu olan TP-LINK, Neffos ismini verdiği marka ile akıllı telefon üretmeye de çoktan başlamış bulunuyor. Ülkemizde de satışa sunulan Neffos C5 markalı cihazıyla fiyat/performans dengesini gözeten kullanıcıları hedefleyen TP-LINK, giriş seviyesindeki yeni modeliyle gençleri hedef almışa benziyor.

Geçtiğimiz Şubat ayında tanıtılan C5’in ardından piyasaya sürülen ilk model olan Neffos Y5L, akıllı telefona fazla para vermek istemeyen ama performanstan da çok taviz vermeyen kitle için ideal. Çift SIM kartı destekleyen ve en son Android sürümüyle gelen cihazda tatmin edici bir kamera deneyimi mevcut. Daha doğrusu 5 MP’lik “iş görecek” seviyede, otomatik odaklanma özellikli bir kamera söz konusu. Her ne kadar MP değeri düşük olsa da mutlu anılarınızı kayıt altına alabilmek gayet kolay. HDR özelliği de cabası.

Ön tarafa bakıldığında ise bizleri 2 MP’lik bir ön kamera karşılıyor. Selfie akımına siz de karşı koymayanlar arasındaysanız, çeşitli filtrelere sahip kamera uygulamasından eğlenceli selfieler çekebilirsiniz.

64-bit çift çekirdek Qualcomm Snapdragon MSM8209 ARM Cortex-A7 işlemci, 1GB RAM, 8GB dahili hafıza, microSD hafıza kartı girişi ve Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi bu cihazın diğer teknik özelliklerinden. Ayrıca beyaz, siyah ve sarı renklerinde satılması bekleniyor. Fiyat bilgisi ile henüz paylaşılmış değil.