Karşınızda Acer Z6 Plus!

0
91

Almanya’da düzenlenecek olan IFA etkinliğine sayılı günler kala, teknoloji şirketleri de tanıtımını gerçekleştirecekleri yeni cihazlarına dair açıklamaları kamuoyuyla paylaşmayı sürdürüyorlar. Bu firmalardan birisi de Acer. Şirket birkaç gün sonra başlayacak olan IFA’da amiral gemisi olma iddiası bulunmayan, daha çok orta düzeyde telefonları tanıtacak. Çok fazla pahalı olmayan, donanımı da çok kötü olmayan telefon modelleri 3 farklı sürümle satışa çıkacak. Acer Z6, Acer Z6 Plus ve Acer Iconia Talk S tablet modelleri arasında üzerinde konuşulmaya en çok değeni, Acer Z6 Plus olacak.

Günlük ihtiyaçları karşılama noktasında gereken performansı veren cihaz MediaTek MT6753 sekiz çekirdekli işlemciye sahip olacak. Bilindiği üzere bu işlemci biraz eski. Yeni bir modelde eski işlemcinin kullanılması ilginç olmuş. Ancak sekiz çekirdeğe ek olarak 3 GB RAM ve 32 GB dahili hafıza bu açığı kapatmayı başaracak gibi. Üstelik microSD ile dahili hafızayı artırabilmek de mümkün.

Acer Z6 Plus 5.5 inçlik ekrana ve metal bir kasaya da sahip olacak. Full HD çözünürlüğü destekleyen cihazın 13 ve 5 MP’lik ön/arka kameralarıyla estetik fotoğraflar çekebileceksiniz. Ve modelin belki de en büyük avantajı olarak Z6 Plus’ta bizleri 4,080mAh’lık dev bir batarya kapasitesi bekliyor olacak. Z6 Plus’lar bu batarya sayesinde en az 2 gün boyunca açık kalabilecek.

Acer Z6 Plus’ın 277$ civarında bir fiyata sahip olacağı belirtiliyor. Onun daha alt ve baz sürümü olan Acer Z6 ise 130$’dan satışa sunulacak. Tüm bu modeller ise Eylül ayında mağazalardaki yerlerini alacak.