Bilgisayar

İşte Windows 10 Redstone 2’a Gelecek Özellikler

Microsoft, Windows 10 işletim sistemi için yayınladığı Yıllık Güncelleme’nin (Anniversary Update) ardından çalışmalarına kesintisiz devam ediyor. Gelecekteki güncellemenin isminin Redstone 2 olacağı resmen doğrulandı. Şuanda da Insider programına kayıtlı kullanıcılar, Redstone 2’nin final sürümünden önceki beta versiyonlarını 2 haftadır test ediyorlar. Bugüne kadar sözünü etmeye değer pek bir yenilikle karşılaşmamış olsak da, WindowsCentral’deki habere göre Redstone 2’de çok güzel özellikler bizleri bekliyor olacak.

W10_PeopleBar_Concept_crop

Şimdiye kadar öğrenebildiğimiz 2 özellik mevcut. Bunlardan birisi şu: Windows 10’da kayıtlı hesaplarınızda mevcut olan kişiler artık görev çubuğunun hemen solunda gözükecek. Batarya durumu, WiFi, Ses ve Saat gibi bilgilerin yer aldığı, sağ alt köşedeki çubuğun yanında en son iletişime geçtiğiniz kişiler listelenecek. Bu kişilerin fotoğraflarına tıklayarak hızlıca yazışmaya başlayabileceksiniz. Hem sistemdeki varsayılan Kişiler uygulaması, hem de Skype, GroupMe ve Office gibi yazılımlardaki rehberiniz burada görüntülenecek.

Windows 10 Redstone 2’nin ilk sürümlerini test etme fırsatını yakalayan Insider kullanıcıları, bildirim paneline eklenen Blue Light isimli yeni bir özelliği keşfettiler.

CrQv7WtWAAAEYXN

İsminden de anlaşılacağı üzere bu özellik, f.lux isimli üçüncü parti yazılımın işlevlerini karşılamak için geliştirilmiş. Konumunuzu otomatik olarak algılayan ve güneş ışığının saatlere göre değişikliğini hesaba katarak ekran ışığını kısan bu yazılım, Windows 10 Redstone 2 ile birlikte tüm cihazlara kurulu gelebilir. Böylece bilhassa geceleri bilgisayar başındayken mavi ve beyaz tonların gözünüzü rahatsız etmesi, uykunuzu kaçırması gibi olumsuzluklar tarihe karışabilir.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.