Haberler

İşte Vivaldi’nin 1.3 Sürümüyle Gelen Yenilikler

Açık kaynak Chromium altyapısını kullanarak geliştirilen Vivaldi isimli web tarayıcısı 1.3 numaralı sürüme yükseltildi. Henüz yeni yayınlanan güncelleme destekleyen işletim sistemlerinde otomatik olarak indirilebiliyor. Birbirinden şık yeni özelliklerin getirildiği bu güncellemeyle birlikte Vivaldi’yi kullanmak çok daha zevkli bir hale bürünüyor.

İşte Vivaldi’nin 1.3 sürümünde yer alan özelliklerden bazıları:

Zenginleştirilmiş temalar

Vivaldi’yi rakip tarayıcıları arasından bir adım öne geçiren en önemli özelliği, kuşkusuz sunduğu geniş tema ve özelleştirme desteğidir. Vivaldi 1.3 sürümünde de deneyebileceğiniz birçok yeni tema mevcut. Üstelik dilerseniz kendi temanızı kendiniz oluşturabilmeniz de mümkün. Bunun için tarayıcınızdaki adres çubuğuna vivaldi://settings/themes/ yazıp ziyaret etmeniz yeterli. Arkaplan fotoğrafı, renk şeması, köşelerin yuvarlaklık payı gibi birçok değeri göz zevkinize göre düzenleyebilirsiniz.

Daha fazla fare hareketi

Vivaldi’de yalnızca fareyi kullanarak 90’dan fazla hareket yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Şaşırtıcı olabilir ama gerçek. Farenin sağ ve sol tuşlarına görevlendirmeler yaparak çok daha kullanışlı bir şekilde tarayıcıda işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz mümkün. Tarayıcınızı açıp vivaldi://settings/mouse/ adresini ziyaret ederseniz fare ayarlarına erişebilirsiniz.

Fare hareketlerini açıp kapatmak, yeni hareketler ekleyebilmek ve düzenleyebilmek gibi işlemler bu sayfada gerçekleştirilebiliyor. Artı (+) butonuna basarak yeni bir fare hareketi oluşturabilmeniz mümkün.

Diğer şeyler…

Daha önceden Vivaldi’yi kullandıysanız, Ayarlar sayfasının çok ağır ve geç açıldığını da fark etmişsinizdir. Yeni güncellemede bu hata giderilmiş. Ayrıca arama önerilerinin geliştirildiğini de not düşmek gerekir.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.