Oyun

İşte Bir Kez Daha Steam Oyun Festival Tarihlerini Duyurdu

E3 2020 resmi olarak iptal edilmesi ile beraber Oyun Ödülleri sunucusu Geoff Keighley, Steam Oyun Festivali etkinliğinin bu sene bir kez daha geri döneceğini duyurdu.
Steam Oyun Festivali, E3 oyun fuarının öncelikle planlandığı gün 9 Haziran’da başlayacak ve 14 Haziran’a kadar sürecek. Önceki Steam Oyun Festivalleri gibi, yaklaşan etkinlik de Steam kullanıcılarına 48 saatlik bedava dağıttığı oyun demoları sunacak. Ancak Keighley’in tweet’lerine bakıldığında bu sefer bazı şeylerin daha büyük olabileceği görülüyor. Sınırlı süreli bedava dağıttığı oyunlar gibi sürprizler bu noktada bizleri şaşırtmaz.

Geoff Keighley, “Yakında Yaz için planlarım hakkında çok daha fazla haber gelecek. Bu belirsiz zamanlarda oyunumuzu toplamak ve kutlamak için bütünüyle yeni bir yol.” açıklamasında bulundu. Etkinlik ilk defa 2019’da The Game Awards örnek alınarak duyurulmuştu.

Keighley, altı sene önce oyun tutkumuzu kutlamanın bir yolu olarak oluşturmak için ihtiyacım olan her şeye bahse girerek The Game Awards’ı yaşama geçirdiğini belirtmiş. “Artık tüketici etkinlik alanına bütünüyle dijital bir yaklaşım olan Oyun Festivali ile bir sonraki adımı atmak için doğru zaman gibi geliyor.”

 

“Kabul edelim: Herkes fiziksel bir fuar veya tüketici etkinliğine katılamaz. Steam Oyun Festivali, sıfırdan engelsiz bir etkinlik olarak tasarlandı. Böyle bir etkinliğin faydalarını Oyun Ödülleri’ni izleyen küresel oyun topluluğuna gösterdi.” Bu yıl Mart ayında Oyun Festivali yer almış ve iptal edilen GDC konferansında gösterilmesi planlanan 40’dan fazla oyunun demosu oynanabilir olmuştu.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.