arama

İşte 2019’de Nougat Güncellemesini Alacak Huawei Modellerinin Listesi!

Nougat güncellemesini
  • Google News Abone Ol
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Yazar Yazar

Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei, Android 7.0 Nougat güncellemesini alacak cihazların sıralı listesini yayınladı. EMUI 5.0 kullanıcı arayüzüyle birlikte sunulan güncelleme, 2019 yılında birçok Huawei modeline yüklenebilecek.

Huawei, Android Nougat güncellemesini 2019’nin ilk çeyreğinde 8 farklı modele dağıtmayı planlıyor. Bunlardan Huawei Mate 8 ve P9, Nougat güncellemesini alacak olan ilk 2 cihaz arasında yer alacak. Bu modelleri de P9 Plus, P9 lite, Nova ve Nova Plus takip edecek. Üstelik bazı Huawei P9 kullanıcıları şimdiden Nougat güncellemesini cihazlarına kurmaya başlamış durumdalar. Ancak şunu da not etmek gerekir ki, P9 modellerine dağıtılan Nougat güncellemesi halen daha beta sürecinde. Yani tam stabil olmayabilir, zaman zaman hatalarla karşılaşabilirsiniz. Bizden söylemesi.

Android üzerine inşa edilen ve tamamen Huawei telefonlarına özgü olan EMUI 5.0 (Emotion UI) kullanıcı arayüzü de Nougat sürümüyle birlikte telefonlara dağıtılacak. EMUI 5.0 sürümünde telefon sahiplerinden gelen geri dönüşler dikkate alınarak köklü değişiklikler yapılmış. Sistemin hemen tüm ayarlarına iki veya üç parmak dokunuşuyla ulaşabilmeniz mümkün kılınmış. Özellikle sistem uygulamalarının tasarımları baştan aşağıya yenilenmiş ve daha da kullanıcı dostu bir hale gelmiş.

2019’nin ilk çeyreği olarak duyurulan güncellemelerin tam olarak hangi tarihte kullanıma açılacağı merak konusu. Ancak ne yazık ki bununla ilgili net bir veri elimizde yok. Ocak ayından itibaren yavaş yavaş 8 Huawei modeline Nougat güncellemesinin dağıtılmasına tanıklık etmeye başlayacağız gibi gözüküyor.

BENZER İÇERİKLER

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.