IOSMobil

iPhone’da Fotoğraflara Daha Fazla Depolama Alanı Açmak?

16GB iPhone model bir telefona sahipseniz eğer fotoğraf, video, müzik uygulama derken kısa süre içerisinde depolama alanı dolmaktadır. iOS platformunda yine ücretsiz indirmelere açılmış olan IceCream uygulaması da yine telefonunuz içerisindeki çeşitli fotoğraflarınızı buluta taşıyor ve alandan çok daha fazla yer kazanabilmenizi sağlıyor. 16GB iPhone kullanıcısı olarak son derece fazla fotoğraf çekmekte olan biri iseniz eğer daha fazla yer açabilmeniz için iCloud fotoğraf arşivi fonksiyonunu açarak iPhon içerisinde en iyi depolama fonksiyonunu seçip telefonunuzda olan görsellerin orijinallerinin iCloud içerisine aktarılabilmesini sağlamanız mümkün. Fotoğrafların optimize edili fonksiyonları telefonunuzda kaldığı için alandan kazanıyorsunuz fakat iCloud ücretsiz olarak 5GB yer verdiği için ekstra alan satın almalısınız. IceCream ise bu probleme çözüm getirebilme amacı ile geliştirilen bir çeşit uygulamadır.

Fotoğrafları Saklama İşlemi

Ücretsiz hesabınızı oluşturup kullanabildiğiniz bu uygulama yine telefonunuz içerisindeki fotoğrafları kendi alanına yükleyip dahili depolama alanı kullanmadan size rahatlıkla kazanabilmenize yer sağlıyor çekilmiş olan görselleri otomatik bir şekilde buluta aktarma yapan birçok iOS uygulaması aralarında 6000 fotoğrafa kadar ücretsiz bir şekilde aktarma özelliği ve oldukça pratik olması ile ayrılmış olan IceCream içerisinde tek yapmanız gereken işlem ise kaç görsel yedekleyeceğinizi seçerek “Free Up iPhone Space” düğmesine basmanız. Bu arada yine görseller atıldıktan sonra da her ne kadar boş bölge açılabileceğini de size gösteriyor. Buluta yedeklenmekte olan görsellerin orijinal çözünürlükler de olduklarını, uygulamanın yine görselleri telefondan hiçbir şekilde silmediklerini, %90’a kadar da sıkıştırma yapabildiklerini belirtmemiz gerekiyor.

Görsellere Erişim

Görsellerinizi buluta yedekleme işleminden sonra da bir web tarayıcısı içerisinden IceCream uygulamasının web sitesine bağlanın. Buna ek olarak iki adımlı doğrulama sistemi kullandığı için başkasına ait olan cihazdan veya webden görsellerinize erişmesi imkansızdır. Bütün görselleri arşiv formatında bilgisayarınıza yükleyebilmektesiniz. Bilgisayarınıza indirme işlemi için ise haliyle herhangi bir ücret talep etmiyorlar ve yine dilediğiniz yerden erişim kolaylığı sayesinde oldukça pratik bir iş çıkıyor.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.