İPhone XS Max’in erişilebilirliği

0
77

 Yeni iPhone XS Max’e uyum sağlayan yeni Apple odaklı podcast’lerin ev sahiplerinin birçok kez “eve dönüş” gibi hissettiğini duydum . “Plus Club” olarak adlandırılan bu üyeler için – tuhaf isim Geçmişte Plus modelini seçen kullanıcı grubuna – bu kadar büyük bir ekrana sahip bir cihaza dönüş, anında tanıdık ve rahat hissediyordu.

Bir yıl sonra, daha küçük olan 5,8 inçlik iPhone X ile ben de bu rahatlık ve aşinalık hislerini yaşadım. Apple tarafından bana sunulan bir inceleme birimi olan iPhone XS Max’i test ettim.İki haftaya yakın bir zamanda ve her kullandığımda hatırlatıyorum neden Plus modellerine aşık oldum . Eski atasözü gittikçe, daha büyük iyidir.

Apple’ın en yeni iPhone’unun tavan yönü önemli ölçüde daha iyi bir kamera sistemiyken , görme engelli bir insan olarak benim için önemli bir hikaye, en büyük ekranlı iPhone’a dönüşüm. XS Max, Face ID’nin ve bir uçtan uca ekranın dahil edilmesiyle daha iyi bir şekilde geliştirilmiş olan Plus kadar keyifli (ve erişilebilir) her şeydir.

Boyut ve ağırlığa göre ayarlama

Geçen ayki etkinlikte , Apple pazarlama patronu Phil Schiller, iPhone XS Max’in daha küçük bir endüstriyel tasarımda daha büyük bir ekrana sahip olduğunu belirtti . Bu, Schiller’in sahnede, XS Max’in iPhone 8 Plus gibi hissetmesini sağladığını söyledi. Benim kullanımımda karşılaştırması yerinde görünüyor; XS Max’in tutulması önceki Plus telefonlarıma benziyor.

Bu, erişilebilirlik açısından dikkate değer bir neden, el becerisi meselesidir. Eğer benim gibi, serebral palsi veya diğer fiziksel motor koşullarınız varsa, bir nesneyi (herhangi bir nesne, akıllı telefonlar ile sınırlı değildir), elinizde tuttuğunuzda ve ciddiye almayı sürdürdüğünüzde elinizde hissedersiniz. Bu bağlamda, XS Max’i bu tür motor gecikmeleri nedeniyle manipüle etmede sorun yaşarsanız, bunu seçip seçmediğiniz veya daha küçük XS boyutuna karar verdiğinizde belirleyici faktör olabilir.

Benim içinde üç yıl önce iPhone 6s inceleme , ben 6s söyledi Plus “o sunduğu Faust’vari pazarlık” ama sadece bir büyük ekranlı telefon olması bir teklifti bu bölümünde söyleyerek benim için telefon değildi fiziksel olarak tehlikeli bir cihaz kullanmanın maliyeti. O zamanlar, düzenli 6’ların “yeterince iyi” diye düşündüm, çünkü böyle garip bir telefon istemedim.

Çok geçmeden, 6s Plus’a geçtim ve hiç bakmadım. Çıkıyor, büyük ekranlar en iyisidir ve daha büyük cihazı tutmaya gayret ettim.

 

Ekran yeterince büyük mü?

XS Max’i yakınlardaki eski X ile test etmenin ortasında birkaç saniyelik bir tefekkür etmeyi serbestçe kabul ediyorum, çünkü 5.8 inçlik ekranın ihtiyaçlar için yeterince büyük olup olmadığını merak ettim. (Apple da test etmek için bana normal bir XS verdi, fakat X boyutu neredeyse aynı büyüklükte olduğu için, Max’e sahip olduğum kadar iyice kullanmadım.) Hiçbir şekilde küçük değil ve harcamalardan keyif aldım. Geçen yıl daha küçük bir gövdede nispeten geniş bir ekrana sahip. X (ve XS, açıkça) kesinlikle daha büyük kardeşlerine göre taşımak ve cebe kolay. Dürüst olmak gerekirse, bir zamanlar telefonun ekranının iPhone X’i kullandığım süre boyunca daha büyük olmasını istemedim .

Ve yine de, başlangıçta yazdıklarımı tekrarlamak için, XS Max’i kutusundan çıkarır ve iCloud yedeklememden geri yükler dönmez, gerçekten eve gelmek gibi hissettirdi. OLED’yi unutun, piksel yoğunluğunu unutun – 6,5 inçlik bir ekrana sahip olmak gözümde süper güzel ve daha kolay. Daha fazla ekran, daha az göz yorgunluğu ve yorgunluk anlamına gelen daha fazla içerik anlamına gelir. Bu faktörler göz önüne alındığında, tercih ettiğim şeyle ilgili bir yarışma değildi. Çoklu engellerim olmasına rağmen, görme bozukluğumun tartışmalı olarak en önemlisi ve diğerlerinin üzerinde öncelik vermem gereken bir şey. Bunu yaptım ve bunun için daha mutlu oluyorum.

İPhone XS Max, evet, en erişilebilir iPhone Apple’ın henüz inşa edilmiş.

Buradaki ders önemsiz değildir ve engelli insanların günlük olarak karşılaştıkları pratik yaşam biçimlerini göstermektedir. İPhone X tarafından çok memnun kaldım; Öyle olsaydı sadece yeni iPhone Apple bu yıl piyasaya, ben XS atlamak istiyorum. XS Max – Ama değil gelmez var ve ben (ve benim vizyon) kaçırmak için geniş ekranın cazibesi çok güçlü.

 

İPhone X / XS form faktörünün Goldilocks-esque “adil” özelliklerini özlüyorum. Fakat manevra kabiliyetinin kaybı görsel bir kazanca yol açıyorsa, her defasında bu ticareti yapacağım.

‘Gelişmiş’ Yüz Kimliği Üzerine Düşünceler

Face ID, geçen yıl piyasaya sürüldüğünde, yüzümün iPhone X ile kaydedilmesine rağmen yüzümün tanınmasında büyük sorunların olduğu bir sorun keşfettim. Bazı sorun giderme işlemlerinden sonra, sorunun sol gözümdeki şaşkınlıktan kaynaklandığını gördüm. Bunun için “kadın gözü” ifadesi “göz teması” dır, ancak gözlerden birinin veya her ikisinin düz olarak ayarlanmadığı bir durumdur ve TrueDepth kamera sistemi ile hasara yol açmıştır. Sistem tarafından “tanınan” yüzümle bile, telefonum asla açılmıyorduçünkü Face ID telefona bakmadığımı sandım , aslında aslında ona baktığımı bilmeme rağmen.

Bunun için çözüm, Face ID’nin ayarlarında Dikkat Gerektir seçeneğini devre dışı bırakmaktı. Bunu yaptığınızda, iOS sizi yüz tanıma sistemini olabildiğinden daha az güvenli hale getirdiği konusunda uyarır, ancak Face ID’den başka herkes gibi faydalanabilmemin tek yolu budur. Bir yıldan fazla bir süredir hiç sorun yaşamadım ve iPhone X’im beni gördüğünde zamanla daha iyi görünüyordu; Bu, örneğin mutfak masamda otururken telefona yaslandığım zaman gibi aşırı açılarda özellikle doğrudur.

Tabii ki, XS Max’in Face ID’si Dikkatli Olmakla birlikte güvenilir oldu. Tek bilmecem devam ediyor, çünkü genellikle telefonumu yüzüme yakın tutarken görüyorum, hala uygun şekilde kilidin açılmayacağı kadar uzak tutuyorum. Oynak “kafa titremesi” animasyonunu alıyorum ve şifremi daha çok istediğimden giriyorum, ama içgüdüsel alışkanlıkların kırılması zor. En azından Face ID, her seferinde daha iyi öğrenir, bu da Apple’ın parçasında güzel bir makine öğrenmesidir.

Alt çizgi

Her bir modelin “en erişilebilir iPhone” olduğunu söyleyerek son birkaç iPhone incelememi bitirdim. Ancak, yine de tamamen doğru bir tanımlama olduğu için yine yapmaya mecbur kaldım.

Artı Kulübüne mutlu bir dönüş oldum. Face ID ve kenardan kenara tasarıma sahip geniş ekran, kullanımının mutluluğunu yaşıyor. İPhone XS Max, evet, en erişilebilir iPhone Apple’ın henüz inşa edilmiş. Ancak, XS hattı kadar iyi olduğu için, mavi bir iPhone’un varlığından daha fazla ampül yapıyorum, mavi benim en sevdiğim renk. Bu etkili bir Max ve ben de maviyi aldım.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here