Haberler

Satış Rakamları Düşüyor!

Apple’ın tasarım harikası iPhone X ikinci çeyreğe yaklaştığımız şu günlerde, satış rakamlarında oldukça olumsuz bir grafik çiziyor.

Onuncu yılına özel olarak çıkartılan iPhone X, ilk çıktığı zamanlarda oldukça popülerdi. Satış rakamları da bunu destekliyordu. Hatta Apple’ın yaptığı tasarım öyle dikkat çekti ki diğer akıllı telefon üreticileri Apple’ın tasarımının çok benzerlerini kendi akıllı telefonlarında kullandılar. Fakat boynuz kulağı geçti gibi duruyor.

Asus ve Huawei iPhone X tasarımına benzeyen tasarımlarıyla satışa çıkarttıkları akıllı telefonların meyvelerini topluyor. Fakat iPhone X düşüşe geçti. Ünlü Apple analistlerinin yaptığı tabloya göz atacak olursak eğer, ilk çeyrekte satılması beklenilen 13 ile 14 milyon arasında iPhone X satıldı.

 

Apple analistleri ikinci çeyrek için yaklaşık 8 milyon adet daha iPhone X satılmasını öngörüyordu. Fakat Apple’ın yaptığı açıklamaya göre iPhone X satış rakamları beklenilenin çok altında kaldı. Beklenilen bu performans kaybının nedenini sorgulayacak olursak. Ülkemiz ve dengi ülkeler için iPhone X hali hazırda çok pahalı bir şekilde geldi. Şu an ki fiyatı 6000 ile 6500 ₺  arasında olan cihaz zaten bir doyuma ulaştı.

Bunun yanında Apple sadece iPhone X’i çıkartmadı. Bunun yanında iPhone 8’de mevcut. Her ne kadar iPhone X kasa çerçeve oranıyla görenleri kendine çekse de iPhone 8’de bulunan cam kasa da oldukça ilgi çekici. Bakalım önümüzdeki günlerde bu satış rakamları düzelecek mi?

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.