iPhone’da Tarayıcıdan Açılan Uygulamaları Açma

0
1.450

iPhone telefonlarda, bir konu hakkında arama motorlarında arama yapıldığında, aranan konu ile ilgili sonuçlar Facebook, Youtube ve Twitter gibi sosyal paylaşım uygulamalarında yapılan paylaşımlarda da çıkmaktadır. iPhone’da tarayıcıda açılan uygulamaları asıl uygulamada açma biraz problemli. Arama motorunda aradığınız konu Youtube uygulamasında video paylaşımı olan bir sonuç çıktı.

Bu sonucu tıkladığımızda uygulamadan açılsın mı, tarayıcıdan devam edilsin mi? Gibi bir seçenek sorulmamakta ve direk tarayıcı üzerinden Youtube uygulamasına gitmekte. Tabi bu durum uygulama üzerinden videonun izlenmesi daha rahat olurken, tarayıcıdan izlemek iPhone kullanıcıları için biraz sıkıntılı olmakta.

iPhone’dan Uygulamaya Nasıl Geçilir?

iPhone’da tarayıcıdan açılan uygulamaları asıl uygulamada açma işlemi için, İPhone telefon ayarlarından yapılacak her hangi bir düzenleme bulunmamaktadır. IPhone telefonda tarayıcıdan açılan uygulamalar için önce tarayıcıdan istenen bağlantıya girilir. Daha sonra tarayıcıdan açılan uygulama sayfası aşağıya doğru çekildiğinde bağlantıyı, Facebook veya Youtube uygulamasından aç diye bir yazı göreceksiniz. Gözüken yazıyı tıkladığınızda iPhone’da tarayıcıdan çıkıp uygulama üzerinden açacaktır.

Android Telefonlarda Uygulama iphone gibi tarayıcıda açılır mı?

iPhone’da tarayıcıdan açılan uygulamaları asıl uygulamada açma adımları, önce tarayıcıdan girip daha sonra tarayıcı sayfasını yukarıdan başlayıp aşağıya doğru çektiğinizde uygulamadan aç yazısı görürsünüz. Bu şekilde uygulamaya geçiş yapabilirsiniz. Bu Apple firmasının İPhone kullanıcıları için sorunu çözme konusunda ürettiği bir yol.

Android yazılımlı telefon markalarında ise arama motorlarından aradığınız bir konu ile ilgili Facebook, Youtube ve Twitter gibi uygulamalarda çıkan sonuçları açmak istediğinizde size bağlantının açılması için tarayıcıdan mı yoksa uygulamadan mı açılsın diye sormakta. Her zaman bu şekilde aç veya sadece bir seferlik aç gibi alternatiflerde karşınıza çıkmakta. Her zaman bu şekilde aç dediğinizde bundan sonraki aramalarda tarayıcı üzerinden çıkan sonuçların linkini tıkladığınızda sizi direk uygulama üzerinde yönlendirecektir.