IOS

iPhone SE İçin Detaylı İnceleme

Akıllı telefon denilince ilk akla gelen marka kesinlikle Apple oluyor. Her zaman öncü çizgi ve teknolojileri ile etkileyici bir kullanım sunması kullanıcının ilgisini çekmesine neden oluyor ki zaten akıllı cihaz teknolojisinin keşfedicisi konumunda Apple yer alıyor. Uzun süredir akıllı cihaz piyasasına yön veren Apple’nin her iPhone modeli akıllı cihaz dünyasında devrim niteliğinde yenilikler kazandırıyor. Apple sadece gelişimi hedeflemiyor aynı zamanda da tüketiciden gelen talepleri de göz önünde bulunduruyor ki bunun en yeni örneği iPhone SE oluyor.

Küçük ancak gücünden taviz vermeyen bir iPhone kullanmak isteyen tüketicisinin bu ihtiyacını karşılamak amacıyla Apple’den iPhone SE modeli kısa bir süre önce geniş bir lansman ile tanıtıldı. Özellikle iPhpne 5S gövdesine sahip olurken içinde iPhone 6S teknolojisine yer veriyor.

Tasarım Özellikleri

Ölçüleriyle iPhone 5S kıvamında olan iPhone SE, dış görünümüyle neredeyse farksız. Ancak ufak bir fark var ki kenarları 5S’te olduğu gibi parlak değil mat. Piyasaya space grey, silver, gold ve rose gold şeklinde 4 farklı seçenekle sunulacak.

Teknik Özellikleri

Apple Pay ödeme sistemi için NFC yongası, oldukça hızlı A9 işlemci ve M9 hareket işlemcisi yer alıyor. Bu özelliği de kullanıcıya iPhone 6S’e çok yakın bir performans ve verimliliğin yakalanabileceğini gösteriyor. 12 megapiksellik ileri nesil kamerası, en yeni görüntü teknolojisi 4K video kaydı imkanı sunuyor. Bu kamera yapısının iPhone 6 ve iPhone 6S Plus’taki ile aynı olduğu görüşü hakim. Ayrıca kullanıcıların fotoğraf çekimleri sırasında en sık kullandığı iPhone özelliği olan hareketli fotoğraf yakalama işlevi olan Live Photos’u da destekliyor. Ayrıca ekran yoluyla flaş uyumluluğuna da sahiptir. Bu özelliği sayesinde kullanıcı ön kamera ile yapacağı fotoğraf çekimlerinde ekranını beyazlatarak yüzü aydınlatarak, çekimi daha kaliteli hale getiriyor.

6S serisinin en önemli özelliklerinden olan 3D Touch, iPhone SE üzerinde yer almayan önemli eksiklerden bir tanesi. İşletim sistemi ise iOS 9.3 şeklinde belirlenmiştir. Bunun yanı sıra Note uygulamasında istenen notların parola ile korunmasına yardımcı oluyor, Night Shift ile uykunun düzene koyulmasını amaçlıyor.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.