Modelin İkinci Serisi Geliyor

0
31

                Apple’dan yeni bir telefon daha geliyor! iPhone SE 2 karşımıza çok yakın bir zaman içerisinde çıkabilir.

Apple iPhone 6 serisi ile telefonlarının ekran boyutlarını arttırmıştı. Apple’ın tasarım kısmında dikkat çekmek istediği en önemli nokta aslında telefonun boyutlarıydı. iPhone 6 serisi ile bu fikri kırmıştı. Apple fanlarının isteklerini geri çevirmeyen teknoloji devi, piyasayı da inceleyerek iPhone SE modelini çıkarttı. iPhone SE modeli günümüz modellerine oranla daha küçük boyutlara sahip. iPhone SE ‘ nin satış potansiyelinin bir hayli yüksek olduğunu düşünebiliriz ki Apple bu serinin devamını çıkartmak istedi. iPhone SE 2’nin tasarımının ise iPhone X’e benzemesi bekleniliyor.

 

Apple, iPhone X için öyle bir tasarım yaptı ki, birçok akıllı cep telefonu üreticisi iPhone X tasarımına benzer amiral gemilerini çıkarttılar. Apple’ın da bu strateji doğrultusunda iPhone SE 2’nin tasarımının, iPhone X’e benzeteceği düşünülüyor. Fakat kasa çerçeve boyutu için aynı şeyi söylemek mümkün değil. iPhone SE’de bulunan home tuşunun, iPhone SE 2’de de bulunması öngörülüyor.

 

Söylentilere göre iPhone SE 2’nin dâhili hafızası olarak sadece iki seçenek olacak. Bunlar 32 Gb ve 64 Gb’lık sürümleri. Ayrıca kaldırılan kulaklık girişinin de yine iPhone SE 2’de bulunması beklenilmiyor. Ayrıca iPhone SE 2’de Face ID ile korunacak. Ülkemiz için henüz bir fiyat yelpazesi belirlenmese de, Avrupa satış fiyatının 400 Euro olması bekleniliyor.