iPhone 8 Nasıl Olacak ?

0
90

Dünyaca ünlü Apple firmasının önümüzdeki yıl piyasaya sürmesi beklenen iPhone 8 için söylentiler gün yüzüne çıkmaya başladı. yazılımı ve donanımı bakımından ne tür yenilikler yapacağı hakkında fikirler ortaya konuyor. İlk iddia KGI Securities’in analisti Ming-Chi- Kuo’dan geldi. Kuo’ya göre iPhone, serinin yeni ürünü için kablosuz şarj özelliğini kullanmayı düşünüyorsa metal kaplamadan vazgeçmeli cam kaplamaya geçiş yapmalıdır. Çünkü metal kasalı cihazlarda kablosuz şarj özelliği kullanıldığında telefonun hızı azalıyor.

Iphone 8’in tasarımı hakkındaki fikirler aslında Johnny Lve’ne dayanıyor. Apple’ın baş tasarım yöneticisinin yıllardır iPhone’u camdan oluşan bir ürün olarak tanıtmak istemesi ile elde ediliyor.

Bunun yanında ürünün üst düzey bir performans göstermesi için elektronik imalat servislerinin de gelişim göstermesi gerektiğine vurgu yapılıyor. Kablosuz şarj için Pegatron firmasının, özel ürün sağlayıcısı olarak düşünüldüğü ifade ediliyor. Kuo önceki açıklamalarında 4.7 ve 505 LCD ekranlı ürünlerle beraber büyüklüğü kesinleşmeyen OLED ekranlı özel cihazın da piyasaya sürüleceğinden bahsetmişti. Fakat büyüklüğünün ne boyutta olacağı hakkında hiçbir bilgi verilmedi.

Önceki açıklamaları dikkate alınacak olursa firmanın 5.8 büyüklüğünde ve bükülebilir cam özelliğine sahip OLED ekranlı bir cihaz üretmesi de ihtimaller arasında. Barclays analisti Kuo’nun bahsettiği modelle birlikte 5″ büyüklüğünde LCD ekranlı ve bükülebilir özelliğe sahip cihazın üretiminden bahsetmiştir. Çerçevesiz olacağı yönünde açıklama yapmıştır. Alınan bilgiler doğrultusunda iPhone onuncu yılını çerçevesiz camdan OLED ekranlı ön kamera ve Touch ID’yi katarak yepyeni bir dizayn ile kutlamayı hedefliyor.