IOS

iPhone 7’nin Hoparlör Haznelerinden Biri Boş Çıktı!

Geçtiğimiz günlerde tanıttığı yeni iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde iptal ettiği 3.5 mm’lik kulaklık girişiyle birçok kullanıcısını hayal kırıklığına uğratan Apple, en sonunda stereo ses sistemine de sahip olmayı başarmıştı.

iphone-7

Telefonun hem üst, hem de alt kısmında bulunan hoparlörler sayesinde çok daha gerçekçi bir ses deneyimi yaşatan iPhone 7’nin alt kısmındaki hoparlör yuvalarından birisinin tamamen boş olduğu ortaya çıktı.

Yukarıdaki videoda iPhone 7’nin tüm parçalarına ayrılmasını izleyebilirsiniz.

Bu gerçek, iPhone tamir etmek isteyenler için hazır alet kitleri satan iFixit’in iPhone 7’yi parçalarına ayırması üzerine ortaya çıktı. Lightning kablosu girişinin her iki tarafında bulunan hoparlör ızgaralarından birinin boş olduğunu gören kullanıcılar şaşkınlığa uğradı. Bu ızgaranın tamamen boş olması bir tasarım hatası olarak yorumlandı. Hoparlörün olması gereken alana titreşim motorunun konumlandırıldığı ve daha geniş bir batarya için ilgili alanın kullanıldığı tahmin ediliyor.

iphone-7

Izgaranın arkasının boş olmasından da önemlisi, insanlar şu soruyu sormaya başlamış durumda: Eğer su geçirmez bir telefon yapmaya çalışıyorsanız, neden hiç kullanmayacağınız halde ekstra bir ızgara daha açarsınız ki? Gerçekten de bu sorunun cevabı çok merak ediliyor. Suya ve toza dayanıklı olma iddiasındaki bir modelin tasarımında hiç kullanılmayacağı halde gereksiz boşluk açmak pek de akıllıca gibi gözükmüyor. Kim bilir, belki Apple bizim bilmediğimiz bir şey biliyordur. Umalım da gerçekten böyle olsun.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.