iPhone 7’nin Çift Lensli Arka Kamerası Göründü

0
38

Apple’ın yalnızca birkaç hafta içinde yeni modeli iPhone 7’yi tanıtması beklenirken ortaya saçılan sızıntı fotoğrafları sürpriz olmaktan da çıkıyor. iPhone 7’de yer alması planlanan birçok özellik şimdiden internette paylaşılmaya başlandı. Bu haberin devamında da iPhone 7’nin çift lensli kamerasını görebileceksiniz.

Birçok haber sitesinin de yer verdiği önemli bir söylentiye göre Apple, iPhone 7’yi toplam 3 farklı modelle beraber tanıtacak. “Pro” ismi verilen bir modelde çift lensli kameranın yer alması da kuvvetli bir ihtimal. Bilindiği üzere çift lensli kameralar daha geniş açılı ve daha büyük çözünürlüklü fotoğraflar çekebilmeyi mümkün kılıyor.

iPhone-7-Plus-2019

LSA isimli siteden paylaşılan bu fotoğrafta Apple’ın yeni iPhone 7 Pro modelinin kasası görünüyor. Temel olarak arkadaki çift lensli kamera dışında kasada herhangi bir oynama olmadığı görülebiliyor. Pek fazla bir değişikliğin gözlemlenmediği kasada çift flaş yerine tek flaş ışığı tercih edilmiş. Yalnız burada şunu unutmamakta fayda var, bu fotoğraflar test ve benchmark amaçlı kullanılan iPhone 7 veya iPhone 7 Pro’ya ait olabilir. Dolayısıyla bu modellerin son halinin yukarıdaki görselde gibi olacağı kesin ve netleşmiş değil.

phpvf3bkt

Apple ürünleriyle ilgili yaptığı haberlerle ve sızıntılarla bilinen MacRumors isimli sitenin GeekBar isimli Weibo hesabına dayandırdığı haberde de iPhone 7’nin ekranına dair bazı fotoğraflara yer verildi. Bu fotoğraflara bakılırsa geleneksel home butonunun yerine Touch ID sensörlü dokunmatik bir yüzeyin yeni modellerde yer alması beklenebilir.