iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Sahipleri: Sakın Bunu Denemeyin!

0
101

Apple’ın tüm dünyada geniş yankı uyandıran yeni akıllı telefon modelleri iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ta 3.5mm’lik kulaklık girişine yer vermemesi, birçok kullanıcıda hayal kırıklığına yol açmıştı. AirBuds ismi verilen ve fahiş fiyatla satılan Bluetooth kulaklıkları satın almaktansa, kutu içerisinden çıkan ara kabloyu kullanarak eski tip kulaklıkları kullanmaya devam eden müşteriler; bunu yaparken aynı anda telefonu şarj edememekten de yakınıyorlardı. Her ne kadar Apple eski tip kulaklıkların devrinin geçtiğini söylüyor olsa da, birçok kullanıcının bu özelliği yana yakıla aradığı pekala söylenebilir.

17 Eylül tarihinde yayınlanan bir videoda ise “iPhone 7’de kulaklık girişi açma yöntemi” başlığı altında iPhone 7 kullanıcılarının 3.5 mm’lik kulaklık girişine nasıl sahip olabilecekleri gösterildi. Eğlence maksatlı çekilen bu videonun yapımcısı, daha önce de birçok iPhone 7 modelini paramparça eden, çeşitli zorlu testlerden geçirmeye çalışan ve hemen her türlü eziyeti yapan TechRax isimli kanal.

iPhone 7 Plus ve iPhone 7 İçin Çekilen Şaka Video

Videoda iPhone 7’nin metal kenetleyiciye sabitlenip matkap yardımıyla kasasının sol alt tarafına bir delik açılması gösteriliyor. Daha sonra açılan deliğe 3.5 mm’lik kulaklık takılıyor ve kulaklığın aktif hale geldiği, sorunsuz bir şekilde çalıştığı ima ediliyor. Tabii ki bu video tamamen şaka amaçlı çekilmiş. Sakın evde böyle bir şey denemeye çalışmayın. “Aptal değilim, tabii ki denemem” demeniz çok normal, ancak bazı Youtube kullanıcıları bu videoya inanarak gerçekten iPhone 7’nin kasasına matkapla kulaklık girişi açmaya çalışmış ve cihazı bozmuş.