İphone 7, Bluetooth Sorunu

0
1031

İphone 7 ve de iphone 7 plus modellerinin son dönemde aslında başlarının da Bluetooth sorunu ile belada olduğunu söyleyebiliriz.

Çünkü bir çok kullanıcı bu durumdan bir hayli şikayetçi telefonlaırını eşleştirme yapamadıklarını söyleyen kullanıcılar sürekli olarak Apple baskı yapmaya başladılar.

 

iPhone 7, Bluetooth sorunu ile gündemde

İphone 7’de kulaklık girişinin kaldırılması aslında ilk başlarda olumlu bir gelişme olarak görülmüş ve telefon kasasında buranın olmaması başarılı olarak görülmüştü.

Ancak bu da başka bir sorun olan bluetooth sorununun ortaya çıkmasına neden oldu.

Hiç kimse aslında bu şekilde bir sorunun olabileceğini düşünmemişti çünkü apple çıkardığı tüm telefon modellerinde kusursuz bir hizmet sağlayıcısı görevi üstleniyordu.

Özellikle BMW kullanıcılarının başını ağrıtan bu sistemde, gelen şikayetlere göre iPhone 7 ve iPhone 7 Plus özellikle Bluetooth ile eşleşme sorunu yaşıyor.

 

Şimdilik bu sorundan en çok dert yanan kesin BMW kullanıcılarıyken, diğer markalarda bu yakınma daha az. Konuyla ilgili BMW yaptığı açıklamada

“Endişelerinizin farkındayız ve iPhone 7 modellerinin araçlarımızla uyumlu olduğundan emin olmak adına direkt olarak Apple ile birlikte çalışıyoruz. Şu anda iPhone 7 araçlarımız için biz testleri bitirene kadar onaylı bir telefon değildir.” açıklamasını yaptı.

Eğer siz de bir iPhone 7 kullanıcısı iseniz ve Bluetooth sorunları yaşıyorsanız büyük ihtimalle bir sonraki iOS güncellemesini beklemeniz gerecek.

Apple’ın bir sonraki güncellemede bu konuyu çözmesi bekleniyor.