IOSMobil

Apple, iPhone 6S Açıklamaları

Kullanıcılar tarafından son zamanlarda yoğun şekilde şikâyet alan iPhone 6S ile ilgili Apple firması incelemelere koyuldu. Cihazın birdenbire kapanması büyük tepkilere yol açarken yapılan incelemelerle sorunun nedeni saptandı.

Geçtiğimiz günlerde Apple’ın iPhone 6S’in nedensizce kapanmasından dolayı bir onarım programı başlattığını duyurmuştuk. Bu program çerçevesinde batarya değişikliğini ücretsiz yapan yetkililer cihazın kapanmasına dair herhangi bir açıklama yapmamışlardı. Apple markası kullanıcılarının daha önce bu tarz bir sorunla karşılaşmamış olmaları sorunun neden kaynaklandığı konusunda merak uyandırdı.

Business Insider Haberi

Business Insider’ın yapmış olduğu habere göre iPhone 6S’in aniden kapanmasındaki nedenin üretim esnasında pile temas eden ortam havasından kaynaklandığı ifade ediliyor. Bugünlerde kullanıcılar tarafından cihazla ilgili artan şikâyetler üzerine Apple firması harekete geçti. 2015 yılının Eylül ve Ekim aylarında çok az sayıda üretimi yapılan iPhone 6S’de bu sorunun görüldüğünü ifade eden teknoloji devi bataryaların değişimlerinin ücretsiz olarak devam ettiğini açıkladı.

 

Üretimi sırasında ortam havasıyla temas eden bataryaların daha çabuk tükendiği ve aniden kapanmalara yol açtığı ifade edildi. Note 7’de yaşanılan güvenlik sorunu gibi bir problemle karşı karşıya olunmadığı firma tarafından açıklandı.

Eğer sizde bir iPhone 6S kullanıcısıysanız ve benzer bir sorun yaşıyorsanız Apple tarafından başlatılan onarım süreci kapsamında ücretsiz bir şekilde pil değişimi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bu programa dâhil olabilmek için cihazınızın 2015 yılının Eylül ve Ekim aylarında üretilmiş olması gerektiği unutulmamalıdır.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.