HaberlerIOS

İOS için Microsoft Outlook, yeni bir tasarım ve karanlık mod elde ediyor

Gelecekteki bir güncellemede karanlık bir mod geliyor

Microsoft bugün iOS için Outlook mobil uygulamasının yeni bir sürümünü başlatıyor. Büyük uygulama güncellemeleri genellikle birçok yeni özelliği içeriyor olsa da, Microsoft neredeyse tüm tasarım hakkında olduğu için farklı bir yaklaşım benimsiyor. Outlook for iOS deneyimini geliştirmek için tasarlanmış ince değişiklikler var. Takvim simgesi, geriye ve ileriye doğru hareket ettiğinizde canlandırır ve e-postalarda işlem yapmak için hızlıca kaydırma yapmak artık haptik geri bildirim içerir. Bu nedenle, bir e-postayı taşıyormuşsunuz gibi geliyor. Bu değişiklikleri hemen fark etmemekle birlikte, uygulamanın en üstünde çok belirgin ve mavi bir ekleme var.

Outlook için mobil tasarımı yönlendiren Miles Fitzgerald, “Mavi, [iOS’ta] değildi,” diyor. “Aileyi bir araya getiriyoruz ve markamızla gurur duyuyoruz.” Mavi, Android’in bir parçasıydı, ancak bu son tasarım, orijinal olarak gönderilen iOS için Outlook’un tüm beyaz tasarımından uzaklaşmak için daha büyük bir çabadır. Apple’ın yerleşik posta uygulamasıyla rekabet edebilecek bir uygulama olarak. Microsoft başlangıçta dört yıl önce Accompli iken iOS için Outlook uygulamasını satın aldı ve şimdi Android ve iOS’ta 100 milyondan fazla kullanıcıya sahip. Microsoft ayrıca, Outlook mobil için karanlık modda çalışıyor ve çok talep edilen bir özellik. Bu karanlık mod bugün çıkmayacak, ancak gelecekteki bir güncellemede görünecek bir şey.

ÇOK AZ DEĞİŞİKLİK VAR.

Tasarım değişiklikleri, sadece işleri daha hızlı ve daha kolay hale getirmek için de geçerlidir. Artık bu özelliği kullanmaya giderseniz özel swipe’ları kurmanız istenecek ve posta yönetimini biraz daha hızlı hale getirmek için favori klasörler var. Microsoft ayrıca gelen kutunun içinde bulunan avatarları da içeriyor. Bu sayede mesajlarınıza göz atmak ve kimlerin olduğunu görmek çok kolay. Takvim davetlerine yanıt vermek, yalnızca kabul veya reddetmek üzere olduğunuz zaman takviminizin satır içi görünümünü ekleyerek geliştirildi. Şimdi ara, yeni şeyler ve daha kolay şeyler bulmak için yeni insanlar ve sorguları içerir.

İnsanların hemen farkına bile varmasalar bile, bu küçük değişikliklerin hepsi toplanır. Microsoft’un tasarım çalışmalarına öncülük eden Jon Friedman, “Ürün için olumlu duygular artırırsa, çok fazla araştırma ve anlayışla çalışıyoruz” diyor. “Bulduğumuz şey, insanların bir ürüne karşı daha olumlu hisleri varsa, bu durumun rasyonel olarak nasıl düşündüğünden farklı bir şey varsa, daha yüksek net destekleyici skoru, daha yüksek elde tutma ve bu insanların daha uzun yaşam süresi ile bir korelasyon var. uygulamayı kullanarak. ”

Ayrıntıları, animasyonları ve bir uygulamayı kullanmanın sevincini taklit etmek, her zaman Microsoft’tan göremediğimiz bir şeydir. Friedman’ın The Verge ile yaptığı bir röportajda belirttiği gibi, bu durum, Microsoft’un mobil cihazlar için Outlook’un ötesine geçen çok daha büyük bir tasarım çabasının parçası gibi görünüyor . İOS için bu en son Outlook tasarımı bugün Apple’ın App Store’unda yayınlanacak ve yeni değişiklikleri denemek için hemen güncellenebilir.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.