HaberlerIOS

İOS Gmail Dark Modu-Nasıl Etkinleştirilir?

Karanlık Mod daha önce çok önemliydi ve hala öyle ama bazı uygulamalar daha koyu görünümü desteklemek için biraz uzun sürdü. Bunlardan biride Gmail’di. Uygulamanın karanlık temayı benimsemesi için şık çözümler olsa da , şirket bugün resmi olarak halka sunmaya karar verdi. Doğru, iOS için Gmail nihayet uzun zamandır çalışmalarda olan en hit özelliklerden biri olan Dark Mode‘u kazanıyor.

 

İOS için Gmail Dark Modu – Şimdi Güncelle!

İOS için Gmail, iPhone ve iPad için App Store’da mevcuttur ve hemen şimdi ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Bugünkü uygulama güncellemesi, geçen sonbaharda iOS 13 ile piyasaya sürülen tabloya sistem genelinde karanlık bir mod getiriyor. Apple’ın Posta uygulaması yerine iPhone’unuzda veya iPad’inizde Gmail kullanıyorsanız, şanslısınız demektir.

App Store’daki Gmail uygulamasının sürüm notlarına göre Karanlık Mod desteğinden bahsetmiyor. Yalnızca kullanıcıların İnternet bağlantısı olmasa bile e-postaları aramasına olanak tanıyan Gmail araması için çevrimdışı destekten bahseder.

 

Gmail’de Karanlık Modu’nu açma veya kapatma tekniğine aşina değilseniz, işlem oldukça basittir. Tek yapmanız gereken Kontrol Merkezi’ni başlatmak ve Karanlık Modu açmaktır. Bunu Ayarlar’dan da yapabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra, Gmail otomatik olarak açık renkten karanlık temaya geçer. Bunun yanı sıra iOS için Gmail’de Karanlık Modu açmak için manuel denetimleriniz de var.

Yapmanız gerekenler:

1. iPhone veya iPad’inizde Gmail uygulamasını başlatın .

2. Ayarlar’a gidin .

3. Teması sonra seçip Koyu . Kontrol Merkezi’nden Dark Modu açtığınızda açmak istediğinizde Sistem Varsayılanı’nı ayarlayabilirsiniz.

Karanlık Mod, tüm OLED cihazlarında güç tasarrufu sağlayacak ve özellikle geceleri çok hoş bir deneyime katkıda bulunacak. Karanlık Modu’nu destekleyen diğer uygulamalar, Kontrol Merkezi’nden Karanlık Modu açtığınızda da değişecektir.

Gmail için Karanlık Mod artık tüm kullanıcılara sunulmaktadır. Henüz iPhone veya iPad’inizde bu özelliği göremiyorsanız, otomatik güncellemeleri seçmediyseniz uygulamayı App Store’dan manuel olarak güncellemeyi deneyin.

 

Hepsi bu kadar. Ayrıca, yorumlarda yeni karanlık tema hakkındaki görüşlerinizi paylaşın.

Etiketler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.