AndroidIOSMobil

iOS bildirimleri iyileştirildi, ancak Android’ler daha iyi

Çoğu Android’i iOS ile karşılaştırdığında, insanların genel olarak ortaya çıktığı ilk şey, Apple’ın sert olduğu ve duvarlı bir bahçeye yerleştirildiği sırada Google’ın mobil işletim sisteminin özelleştirilebilir olmasıdır. Bu durumun tartışılabileceği ve tartışılabileceği gibi, her işletim sisteminin kritik yönlerinden biri de bildirimleri nasıl ele aldıklarıdır.

Apple son zamanlarda iOS 12’de yeni bir bildirim grubu oluşturdu ve Google Android kullanıcılarına bildirimler üzerinde daha fazla kontrol sağlamak için çalışıyordu. Her mobil işletim sisteminin güçlü ve zayıf yönlerine bakalım.

Gruplama bildirimleri

 

Apple, bir şirket olarak iOS 12 ile önemli bir adım attı ve kullanıcıların yıllardır talep ettiği bir özellik sundular: bildirim gruplaması. Güncelleme yüklendiğinde, iPhone ve iPad sahiplerinin artık gelen bildirimlerin uzun süren bir listesi yok. Onun yerine, geldikleri kişi tarafından gruplandırılan gelen bildirimlerin uzun süren bir listesidir.

Apple’ın yeni bildirim gruplama özelliği hala bir ağrı noktası gibi geliyorsa, bunun nedeni budur. Bu başka bir bölümde açıklanacak.

Google , 2019 yılında Android Nougat sürümüyle gruplandırılmış bildirimleri veya grupları tanıttı . Tüm gelen bildirimleri tek bir uygulamadan tek bir karta istifleyerek veya birleştirerek, kullanıcılar karmaşık bir durum çubuğu hakkında endişelenmek zorunda kalmazlar.

Demetleri uygulanması halinde üzerine geliştirilmiş Oreo ve şimdi Pie , ancak özellik bir hit haline geldi ve yaygın olarak Android uygulaması ekosistem içinde kabul edilmiştir.

Belirli bir faydası vardır ve zaman zaman bildirimleri gizlemek gerekir, ancak iOS, iPhone’umu sürekli kontrol etmem gerektiğini hissettirecek bir şey yaptı.

Android’in iOS’tan kopyalanmasını istediğim bir şey olsaydı, telefonu yeniden başlattıktan sonra bildirimleri tutabiliyordu. Artık sık sık olmaz, ancak Android daha fazla sorunlu olduğunda, telefonumun kapanacağı zamanlar vardı ve bana herhangi bir okunmamış bildirim vermeme sebep oldu.

Yine, bu dünyanın en önemli özelliği değil, ama sahip olmak güzel olurdu.

İOS’un yeni bildirim sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz? Hala Android’den daha kötü olduğunu mu düşünüyorsun, yoksa bu normal mi? Aşağıdaki yorum bölümünde bize düşüncelerinizi bildirin!

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.