iOS 12.1, 30 Ekim’de grup FaceTime, çift SIM desteği ve ‘beautygate’ düzeltmesiyle geliyor

0
282

Büyük iPad Pro ve Mac etkinliği öncesinde Apple , yarın iOS 12.1’in piyasaya sürüleceğini açıkladı . Bu iOS 12 için yapılan ilk önemli güncellemedir ve ilk sürümden kaldırılan Grup FaceTime özelliğini içerir. Grup FaceTime aynı anda 32 kişiye kadar görüntülü sohbet etmenizi sağlar ve çıkartmalar, video filtreleri ve Animoji / Memoji’yi destekler. Bu özellik iOS 12.0’dan geri kaldı, ancak görünüşe göre artık kullanıma hazır. Her kişi için video balonu, görüşmede konuştuklarında daha da büyür.

iOS 12.1 ayrıca iPhone XS ve XR için çift SIM desteği de ekler, böylece aynı telefonda iki satır çalışabilirsiniz. Bir hat, fiziksel SIM kartınızı, diğeri de eSIM teknolojisi ile çalışır. (Apple, ikili SIM işlevselliğini sağlamak için yararlı bir eğitici koydu .)

Apple, basın bülteninde bundan bahsetmiyor, ancak şirket daha önce ICE 12.1’in iPhone XS ve XR’deki “beautygate” sorununu çözmesi gerektiğini The Verge’a onayladı. XS piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra, kullanıcılar selfie fotoğraflarında cilt yumuşatması olarak algıladıkları şeyden şikayet etmeye başladılar. Apple o zamandan bu yana aslında bir hata olduğunu ve kameranın yanlış çekimin birincil “akıllı HDR” çerçevesi olarak seçilmesinden dolayı ortaya çıkmıştır.

Kameradan bahsetmişken, iOS 12.1 iPhone XS / XR sahiplerinin bir portre çekiminin canlı önizlemesinde alan / bokeh derinliğini ayarlamasına izin verecek – sadece çekildikten sonradeğil.

Son olarak, Apple her zamanki gibi güncellemede yeni bir emojiyi de içeriyor. Hepsi 70’in üzerinde, tartışmalı bagel emoji, artı “kızıl saçlı, gri saçlı ve kıvırcık saçlı yeni karakterler, kel insanlar için yeni bir emoji, daha duygusal gülen yüzler ve hayvanları, sporları ve yemekleri temsil eden ek emojiyi içerir. ”Yeni emoji ayrıca, bu platformlardaki yazılım güncellemeleri aracılığıyla WatchOS ve macOS’a da gelecek.

İOS 12 ile Apple, performans geliştirmelerine büyük önem verdi ve desteklenen iPhone’lar ve iPad’lerde her şeyi hızlandırdı. Sürüm, kullanıcılar tarafından çok iyi karşılandı ve iOS 12.1, çoklu telefon görüntülü sohbetler, çift SIM’in esnekliği ve en son akıllı telefonlarında sabit selfies ile bunu geliştirmeye çalışıyor.

Apple’ın bunu duyurması, yarının ürün etkinliğinin oldukça dolu olacağını gösteriyor. Verge , Brooklyn’deki tüm duyuruları kapsayacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here