IOS

iOS 11.0.1 Sürümü Yayınlandı

Apple’ın iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerinin tanıtımını gerçekleştirdiği lansmanda duyurusu yapılan iOS 11 işletim sistemi güncellemesi çıkalı henüz pek vakit geçmiş değil. Ancak bu kritik sistem güncellemesinin ardından bir yeni güncelleme daha çıkarıldı ve Apple cihazlarına iOS 11.0.1 sürümü resmen dağıtıldı.

Kullanıcılar bayağı şikayetçiydi

Özellikle 2015 ve öncesinde çıkan Apple ürünlerini kullanan müşteriler, iOS 11 güncellemesiyle birlikte cihazlarının artık yavaşladığından ve uygulama açılış hızlarının gözle görülür şekilde düştüğünden yakınıyordu. Ayrıca güncellemenin aşırı miktarda batarya harcaması da cabasıydı. Android cihazlara kıyasla çok daha küçük batarya kapasitesine sahip olan Apple ürünlerinin şarjının bir gün dahi gitmemesi, oldukça kötü bir dezavantaj.

Apple’ın hamlesi gecikmedi

Neyse ki Apple cephesinden iyi haber gecikmedi. Yukarıda zikredilen sorunları gidermek adına yeni bir güncelleme yayınlayan dev şirket, çeşitli hata gidermeleri ve performans iyileştirmelerini kullanıcılarıyla buluşturdu. WiFi’ye bağlanarak hemen indirebileceğiniz iOS 11.0.1 güncellemesiyle çok daha stabil bir telefon veya tablete sahip olabilirsiniz. Güncellemeyle birlikte daha önceden sizi rahatsız eden sorunların giderilip giderilmediğini deneyimleyebilmeniz de mümkün olacak.

Nelerin değiştiği açıklanmadı

“Çeşitli hata gidermeleri” başlığı altında ne tür iyileştirmelerin yapıldığını açıklamayan Apple, en azından gelecekteki güncellemelerde çok daha başarılı bir yazılımı raylarına oturtmayı hedefliyor. Yine de siz halihazırdaki işletim sistemi sürümünden memnunsanız, iOS 11’e geçmek için biraz daha beklemek isteyebilirsiniz. Aksi takdirde sürüm düşürme işlemleriyle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.