IOS

iOS 10 Beta 3 Yayınlandı

Apple, cep telefonu ve tablet modellerinde kullandığı mobil işletim sistemi iOS 10 için üçüncü bir Beta güncellemesini daha yayına verdi. Her yayınlanan güncellemeyle birlikte yazılımda var olan hatalar ve “bug” olarak niteleyebileceğimiz ufak tutarsızlıklar gideriliyor. Hatırlanacağı üzere Beta programına kayıt olan iOS 10 kullanıcıları, sürekli olarak kaybolan saat ikonlarından ve donup kalmalardan yakınıyordu. Verilen Beta 3 güncellemesiyle bu tür hatalar daha da aza indirildi. Tüm bunlara ek olarak birkaç yeni özellik de işletim sistemine eklenmiş bulunuyor.

Önceki iOS sürümlerinden farklı olarak çok daha farklı ve devrim niteliğindeki yeniliklerin bulunduğu yeni iOS 10 yazılımının önümüzdeki Ekim ayında tüm iPhone ve iPad kullanıcılarının beğenisine sunulması bekleniyor. Apple’ın tanıtımını gerçekleştireceği yeni iPhone modeliyle de eş zamanlı olarak kullanıma açılacak olan iOS 10, Beta programına dahil olan yazılım geliştiricileri tarafından titizlikle inceleniyor ve var olan hatalar gideriliyor. Halka açık olan Beta programı, Apple’ın web sitesinden kayıt olan herkes tarafından erişilebilir durumda.

Beta 3 güncellemesinde yapılan değişikliklere bakıldığında, ilk olarak yeniden tasarlanan kontrol merkezi göze çarpıyor. Yeni ekran kilidi deneyiminin yanı sıra 3D dokunma teknolojisindeki hatalar da en aza indirilmiş. Güncellemeyi indirmek için Beta programına kayıt olmanız ve Ayarlar > Hakkında > Güncelleme bölümünü WiFi bağlantısı üzerinden kontrol etmeniz gerekiyor. Karşılaştığınız hataları ve isteklerinizi Apple mühendisleriyle paylaşarak yazılımın daha da kusursuz olmasına katkı sağlamayı unutmayın!

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.